کد خبر: 97272
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - مرداد ۳, ۱۳۹۷
معاون قضایی دادستان کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه ایران ضمن «شایعه» خواند رفع فیلتر تلگرام اعلام کرد که این پیام‌رسان «هرگز» رفع فیلتر نخواهد شد. عبد الصمد خرم‌آبادی در کانال شخصی خود در «پیام رسان سروش» نوشت: «تلگرام هرگز رفع فیلتر نخواهد شد. شایعه بی اساس رفع فیلتر تلگرام که به منظور... Read more »

معاون قضایی دادستان کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه ایران ضمن «شایعه» خواند رفع فیلتر تلگرام اعلام کرد که این پیام‌رسان «هرگز» رفع فیلتر نخواهد شد.

عبد الصمد خرم‌آبادی در کانال شخصی خود در «پیام رسان سروش» نوشت: «تلگرام هرگز رفع فیلتر نخواهد شد. شایعه بی اساس رفع فیلتر تلگرام که به منظور تنفس مصنوعی به پیکر نیمه جان این شبکه هر از چندگاهی منتشر می شود، نمی تواند روند مهاجرت مردم به پیام رسان‌های داخلی را متوقف کند.»

خبرگزاری‌های به نقل از دبیر شورای عالی فضای مجازی گزارش کردند که در صورت ایجاد خدمات پایدار داخلی در حوزه پیام‌رسان‌ها این احتمال وجود دارد که تلگرام رفع فیلتر شود.

اردیبهشت ماه سال جاری، دادستانی تهران دستور قضایی مسدود کردن تلگرام را صادر و اعلام کرد که شرکت‌ای ارائه دهنده خدمات اینترنتی از «تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ مکلف به مسدودسازی وب سایت و اپلیکیشن» تلگرام هستند.

دولت به این موضوع واکنش نشان داد و گفت که تعیین تکلیف برای امور عمومی که مرتبط با نیازها و خواسته‌های ده‌ها میلیون نفر از شهروندان است «نمی‌تواند صرفا مبتنی بر تشخیص و تصمیم موردی قضایی باشد.»

از سوی دیگر در ماه گذشته دادستانی کل کشور اعلام کرده بود که فیلترینگ اینستاگرام نیز در دستور کار قرار گرفته است.

ابولحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی روز گذشته درباره فیلتر شدن شبکه اجتماعی اینستاگرام گفت که هنوز در این خصوص هیچ بحثی در این شورا مطرح نشده است.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای