کد خبر: 91463
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - تیر ۲۷, ۱۳۹۷
اوباما پس از تصدی ریاست جمهوری ایالات متحده و در روز بزرگداشت ماندلا در برابر رسانه ها و حدود ۱۵ هزار مخاطب در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی نکات مهمی ایراد کرد: ۱-حقایق مقدس هستند -“نمی شود حقایق (فاکت ها) را نادیده گرفت. بدون حقایق هیچ مبنایی برای همکاری وجود نخواهد داشت. نمی‌شود با کسی که می... Read more »

اوباما پس از تصدی ریاست جمهوری ایالات متحده و در روز بزرگداشت ماندلا در برابر رسانه ها و حدود ۱۵ هزار مخاطب در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی نکات مهمی ایراد کرد:

۱-حقایق مقدس هستند
-“نمی شود حقایق (فاکت ها) را نادیده گرفت. بدون حقایق هیچ مبنایی برای همکاری وجود نخواهد داشت. نمی‌شود با کسی که می گوید تغییرات اقلیمی حقیقت ندارد همکاری کرد. اگر مکالمه با این شروع شود که این یک داستان ساختگی است، اصلا همکاری رقم نمی خورد.”

۲- مهاجرت قوت است
-“تلاش برای رسیدن به برابری باعث می شود که یک جامعه از استعداد و انرژی همه مردم استفاده کند. فقط به تیم ملی فوتبال فرانسه نگاه کنید. همه آنها شبیه اقوام سلت (غرب اروپا) به نظر نمی رسند، اما فرانسوی هستند – فرانسوی هستند.”

۳- غول‌های کسب و کار “از مردم عادی بی خبرند”
-“نخبگان جهان با زندگی مردم فقیر بیگانه اند. بسیاری از غول‌های صنایع در معاملات کاری خود… بیش از پیش از ملت/دولت‌ها جدا افتاده‌اند”

۴- زنده باد دموکراسی
-“دموکراسی پرهرج و مرج است اما امید به کارآمدی یک رهبر مستبد، واهی است. این یک واقعیت است که مرفه و موفق‌ترین جوامع آنهایی هستند که بیش از دیگران آرمان های پیشرو لیبرالی که از آن حرف می‌زنیم را اجرا کرده‌اند.”

۵- زنده نگه داشتن امید
-“باورتان را از دست ندهید. به راه‌تان ادامه دهید. به ساختن ادامه دهید. صدایتان را بلند کنید. هر نسل فرصت بازسازی جهان را دارد. ما فقط به یک رهبر نیاز نداریم… چیزی که شدیدا به آن نیاز داریم آن روحیه جمعی است.”

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای