کد خبر: 93674
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - تیر ۳۰, ۱۳۹۷
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، وزارت محیط زیست و منابع طبیعی جمهوری آذربایجان از امضای سند همکاری کشورهای ساحلی خزر در باره ” ارزیابی تاثیرات زیست محیطی فرامرزی بر کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریای خزر” در اجلاس فوق العاده کشورهای ساحلی در مسکو خبر داد. به گزارش پایگاه اینترنتی « ریپورت» اجلاس فوق... Read more »

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، وزارت محیط زیست و منابع طبیعی جمهوری آذربایجان از امضای سند همکاری کشورهای ساحلی خزر در باره ” ارزیابی تاثیرات زیست محیطی فرامرزی بر کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریای خزر” در اجلاس فوق العاده کشورهای ساحلی در مسکو خبر داد.
به گزارش پایگاه اینترنتی « ریپورت» اجلاس فوق العاده کنوانسیون تهران یا ” کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریای خزر ” در مسکو برگزار شد که مختار بابایف ، وزیر محیط زیست و منابع طبیعی جمهوری آذربایجان در این نشست حضور یافت.

در این نشست ، پنج کشور ساحلی خزر پروتکل همکاری کشورهای ساحلی خزر در باره ” ارزیابی تاثیرات زیست محیطی فرامرزی بر کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریای خزر” را امضاء کردند. هدف از این پروتکل ، بررسی های فرامرزی تاثیرات زیست محیطی به منظور حفاظت از دریای خزر در مقابل تاثیرات فعالیت های اقتصادی در حوزه این دریا و اجرای اصول توسعه مداوم و شفافیت است.

پروتکل ارزیابی زیست محیطی دریای خزر الحاقی به کنوانسیون تهران پس از ۵ سال وقفه در روز جمعه ۲۰ جولای  در مسکو به امضای مقامات  ۵ کشور عضو کنوانسیون شامل ایران روسیه قزاقستان آذربایجان و ترکمنستان رسید این پروتکل شامل ۲۳ ماده و ۳ ضمیمه است .

گفتنی است ، سند مذکور توسط وزرای شرکت کننده و خانم پروین فرشچی معاون دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از کشورمان به امضا رسید در این مراسم علاوه بر خانم پروین فرشچی اعضای  هیات ایرانی آقای ناصر مقدسی رییس مرکز بین الملل سازمان حفاظت محیط زیست و کنوانسیون ها و آقای حیدریان معاون سفیر در مسکو حضور داشتند.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای