کد خبر: 83540
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - تیر ۱۷, ۱۳۹۷
  معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه دیپلماسی آبی کشور باید تقویت شود، گفت: وضعیت منابع آبی کشور از پیشگیری عبور کرده و باید به فکر حفظ منابع آبی باشیم. پروین فرشچی در حاشیه همایش آب در استان مازندران در جمع خبرنگاران در ارتباط با وضعیت بحران آبی کشور، اظهار... Read more »

 

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه دیپلماسی آبی کشور باید تقویت شود، گفت: وضعیت منابع آبی کشور از پیشگیری عبور کرده و باید به فکر حفظ منابع آبی باشیم.

پروین فرشچی در حاشیه همایش آب در استان مازندران در جمع خبرنگاران در ارتباط با وضعیت بحران آبی کشور، اظهار کرد: در حال حاضر در مرحله بحران واقعی نیستیم ولی در صورت کم توجهی بحران در کشور شکل می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه اقداماتی در زمینه تدوین مقررات برای جلوگیری از کاهش کم آبی و بحران در کشور را به فال نیک می‌گیریم، تصریح کرد: بودجه‌های مناسبی برای تامین نیازمندی‌ها و حفظ منابع آبی در اقصی نقاط کشور اختصاص داده شده است.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای توسعه شبکه آبی در کشور، افزود: سازمان‌های مختلف همکاری را شروع کردند، در حال حاضر مهم‌ترین موضوع برای محیط زیست کشور حفظ حق‌آبه‌های تالاب‌ها بوده و نگاه زیست محیطی به این مباحث داریم.

وی با اعلام اینکه مسئله دیپلماسی آب برای کشور دارای اهمیت است، گفت: مدیریت روی آب‌های مجازی از مسائل مهمی است که برنامه‌ریزی برای آن شروع شده است.

فرشچی اضافه کرد: در راستای کنترل منابع آبی کشور نسبت به مسئله صادرات و واردات محصولات کشاورزی باید تجدیدنظر مناسبی انجام شود و اقلامی که آب مجازی بیشتر مصرف کرده و ارزش اقتصادی کمتری داشته روی تولید آنها تجدیدنظر کنیم.

وی یادآور شد: ساختار فعلی که شورای عالی آب و شرکت‌های آبفا و شرکت‌های تخصصی برای حفظ نیازمندی‌های آبی کشور مناسب نبوده و برای اصلاح آن تغییر ساختارها و تقویت ابزارهای قانونی جدید و اصلاح نظام قیمت‌گذاری و بازار آب در کشور نیاز است.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه در حال حاضر بحث پیشگیری و مقابله در حوزه منابع آبی کشور چندان مطرح نیست، ادامه داد: در حال حاضر باید از موقعیت فعلی تصور مناسب با پشتوانه علمی داشته باشیم و برنامه‌ریزی مناسب تدوین شده و با تعامل و هم افزایی با سایر ارگان‌ها به ویژه بخش خصوصی مسئله آب در کشور مدیریت شود.

وی گفت: دانش بومی در حفظ منابع آبی کشور نباید فراموش شود و از ظرفیت‌های داخلی مناسبی در این حوزه باید استفاده کنیم.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای