کد خبر: 125185
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - شهریور ۶, ۱۳۹۷
یک عضو هیات رئیسه مجلس می گوید طرح استیضاح سومین وزیر دولت حسن روحانی تقدیم هیات رئیسه مجلس شده است. احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم از ارائه دو طرح جداگانه برای استیضاح محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد. به گفته این عضو هیات رئیسه مجلس یک گروه حدودا ۵۰ نفره از نمیاندگان... Read more »

یک عضو هیات رئیسه مجلس می گوید طرح استیضاح سومین وزیر دولت حسن روحانی تقدیم هیات رئیسه مجلس شده است.

احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم از ارائه دو طرح جداگانه برای استیضاح محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد. به گفته این عضو هیات رئیسه مجلس یک گروه حدودا ۵۰ نفره از نمیاندگان و یگ گروه ۱۰ نفره تقاضای استیضاح محمد شریعتمداری را ارائه کرده اند.

احمد امیرآبادی فراهانی تاکید کرد که هیات رئیسه مجلس تقاضای این دو گروه از نمایندگان را «تجمیع» خواهد کرد. وزرای دولت ایران پس از اعلام وصول استیضاح از سوی هیات رئیسه مجلس ۱۰ روز برای حضور در مجلس و پاسخگویی فرصت دارند.

مجلس طی هفته های اخیر با رای موافق به طرح استیضاح دو وزیر دولت حسن روحانی آنها را برکنار کرده است. علی ربیعی، وزیر کار و تعاون و رفاه اجتماعی و مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد و دارایی دو وزیری بودند که با رای عدم اعتماد نمایندگان مجلس روبرو شدند.

بنا به اصل ۱۳۶ قانون اساسی، رئیس جمهوری در صورت تغییر نیمی از هیات وزیران پس از ابراز اعتماد مجلس باید مجددا برای کل هیات وزیران درخواست رای اعتماد کند.

دولت دوازدهم تابستان گذشته و پس از مراسم تنفیذ و تحلیف حسن روحانی با کسب رای اعتماد مجلس کار خود را آغاز کرد.

در روزهای گذشته گزارش هایی از احتمال استیضاح عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی نیز منتشر شده بود. احمد امیرآبادی فراهانی در مورد دیگر طرح های استیضاح وزرای دولت حسن روحانی نیز گفته است: «از آنجایی که تعداد متقاضیان استیضاح آقای رحمانی فضلی به کمتر از ۱۰ نفر رسید کمیسوین شوراها در نامه رسمی به هیات رئیسه اعلام کرد که استیضاح وزیر کشور منتفی شد.»

وی افزود: «استیضاح وزیر علوم نیز در حال جمع آوری است ولی هنوز به هیات رئیسه تقدیم نشده است.»

به گفته این عضو هیات رئیسه مجلس تکلیف استیضاح وزیر آموزش و پرورش نیز روز سه شنبه در کمیسیون آموزش و پرورش مشخص می شود.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای