کد خبر: 107218
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - مرداد ۱۵, ۱۳۹۷
در حالی که غلامحسن محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه از دستگیری معاون ارزی بانک مرکزی خبر داده است یکی از نمایندگان مجلس ایران می گوید تعدادی از اعضای مجلس از رئیس قوه قضائیه خواسته اند که ولی الله سیف، رئیس کل سابق بانک مرکزی ممنوع الخروج شود. آقای اژه‌ای روز یکشنبه ۱۴ مرداد با اعلام... Read more »

در حالی که غلامحسن محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه از دستگیری معاون ارزی بانک مرکزی خبر داده است یکی از نمایندگان مجلس ایران می گوید تعدادی از اعضای مجلس از رئیس قوه قضائیه خواسته اند که ولی الله سیف، رئیس کل سابق بانک مرکزی ممنوع الخروج شود.

آقای اژه‌ای روز یکشنبه ۱۴ مرداد با اعلام این خبر افزود: «امروز چند نفر از جمله معاون ارزی بانک مرکزی، شنیدم اخیرا کنار گذاشته شده بودند، یکی از کارمندان یکی از معاونین رییس جمهور و ۴ نفر از دلالان ارزی که در این خصوص فعالیت غیر مجاز داشتند، تحت تعقیب قرار گرفتند و بازداشت شدند.»

آقای اژه‌ای توضیحات بیشتری از جزئیات این دستگیری ارائه نکرده است.

رسانه‌ها در ایران روز شنبه ۱۳ مرداد خبر داده بودند که احمد عراقچی از سمت معاونت ارزی بانک مرکزی برکنار شده است اما ساعتی بعد «منبعی آگاه» در بانک مرکزی این خبر را تکذیب کرد. این خبر تنها چند روز پس از تغییر رئیس بانک مرکزی ایران منتشر شده بود.

از سوی دیگر یکی از نمایندگان مجلس ایران از نامه ۲۰ نماینده به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه درباره لزوم ممنوع الخروجی ولی الله سیف، رئیس کل سابق بانک مرکزی خبر داد. ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد اظهار داشت: «به همراه ۲۰ نفر از نمایندگان نامه‌ای را به رئیس قوه قضاییه نوشته ایم و درخواست کرده ایم مسئولانی که فرزندان آن‌ها بیرون از کشور یا دوتابعیتی هستند و خودشان هم در مظان اتهام قرار دارند، فعلا ممنوع‌الخروج شوند تا به وضعیتشان رسیدگی شود.»

وی افزود: «در همین نامه تقاضا کرده ایم که از جمله برای آقای سیف این ممنوع‌الخروجی در نظر گرفته شود تا به وضعیتش رسیدگی شود. با توجه به اینکه خانواده وی در استرالیا به سر می‌برد، بنابراین در رابطه با وی نیز این درخواست ممنوع الخروجی را مطرح کرده ایم تا به عملکردش رسیدگی قضایی شود.»

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای