کد خبر: 124774
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - آگوست 28, 2018
هرکول با سنگینی دو شکست در دو تورنمنتی که حقش مدال های طلا و نقره بود به بازی های آسیایی آمده بود. خسته تر از همیشه به نظر می رسید و انگار مصدومیت آن قدرت را از زانوها و بازوهایش گرفته بود اما تجربه اش بالاتر رفته و می دانست که دیگر نباید گزکی به... Read more »

هرکول با سنگینی دو شکست در دو تورنمنتی که حقش مدال های طلا و نقره بود به بازی های آسیایی آمده بود. خسته تر از همیشه به نظر می رسید و انگار مصدومیت آن قدرت را از زانوها و بازوهایش گرفته بود اما تجربه اش بالاتر رفته و می دانست که دیگر نباید گزکی به دست هیات داوران بدهد. بهداد وقتی برای بالا بردن وزنه روی تخته آمد کسی از قلبش خبر نداشت، اینکه این آخرین باری است که او را روی تخته می بینیم و وزنه برداری سنگین وزن جهان در المپیک توکیو یکی از بهترین هایش را نخواهد داشت.

 

وقتی برای بالابردن وزنه ۲۰۰ کیلو روی استیج آمد آثار زخم حاصل از جراحی های روی پاهای قدرتمندش مشخص بود هرچند همه نگاه ها به دست چپش بود. آن دستی که داورهای فینال وزنه برداری سنگین وزن المپیک ریو آن را بهانه کرده و مدال را از بهداد گرفتند. او در المپیک واقعا عصبانی بود، آنقدر عصبانی که خشمش را نتوانست کنترل کند و تاوان این عصبانیت را هم در مسابقات جهانی و حرکت دو ضرب داد آنجایی که داوران بازهم با وجود آنکه وزنه ها را بالای سر برده بود اما به او به سه چراغ سفید نمی دادند.

هرکول اما می خواست با طلا خداحافظی کند. شاید قسمت این بود که در المپیک طلا نگیرد تا حداقل دو دوره دیگر از دیدنش روی تخته و استیل بینظیر وزنه زدنش محروم نشویم. او حتی در روزهایی که شاید آن آمادگی سال های قبل را نداشت و با وجود ناداوری ها همیشه یکی از مدال های اصلی را گرفته است. اگر نگذاشتند دستش به طلا برسد اما نقره را شکار کرد و این بار و در بازی های آسیایی با آنکه یک رقیب قدرتمند به اسم سعید علی حسینی داشت اما با رکورد مجموع ۴۶۱ کیلوگرم طلا را گرفت تا کارنامه سنگین و پربارش سنگین ترشود.

بهدا سلیمی در حالی در ۲۹ سالگی و قبل از آنکه به سی سالگی برسد از دنیای وزنه برداری خداحافظی کرد که مصدومیت های سنگینی که در این سال ها نصیبش شد و شاید علت اصلی این خداحافظی تاثیرات همین آسیب دیدگی ها باشد.

او در این سال ها ۱۰ مدال طلای تورنمنت های بزرگ مثل المپیک، مسابقات جهانی و بازی های آسیایی را به دست آورده است که کارنامه پرباری به حساب می آید. هرکول طلای المپیک لندن، دو طلای قهرمانی جهان در فرانسه ۲۰۱۱  و ترکیه ۲۰۱۰، سه طلای بازی های آسیایی گوانگژو، اینچئون و جاکارتا و ۴ طلای قهرمانی آسیا در سال های ۲۰۰۹،۲۰۱۱،۲۰۱۴و۲۰۱۶ را در سال های حضورش در تیم ملی ایران به دست آورده است. او یک نقره و یک برنز جهانی هم دارد. بی شک وزنه برداری جهان تا مدت ها در نبود بهداد سلیمی در سنگین وزن جای خالی او را احساس خواهد کرد.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای