کد خبر: 105538
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - آگوست 4, 2018
هواپیمایی ملی ایران، هما اعلام کرد که روز یکشنبه پنج فروند هواپیمای جدید از شرکت فرانسوی/ایتالیایی ATR تحویل خواهد گرفت. این هواپیماها بناست ساعت ۴:۳۰ فردا یکشنبه در فرودگاه مهرآباد تهران به مسئولان هواپیمایی ملی ایران تحویل داده شود. رسیدن این ۵ هواپیما در چهارچوب قراردادی است که ایران برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای مسافربری... Read more »

هواپیمایی ملی ایران، هما اعلام کرد که روز یکشنبه پنج فروند هواپیمای جدید از شرکت فرانسوی/ایتالیایی ATR تحویل خواهد گرفت. این هواپیماها بناست ساعت ۴:۳۰ فردا یکشنبه در فرودگاه مهرآباد تهران به مسئولان هواپیمایی ملی ایران تحویل داده شود.

رسیدن این ۵ هواپیما در چهارچوب قراردادی است که ایران برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای مسافربری کوچک در سال ۲۰۱۷ با شرکت ای.تی.آر بست؛ از این تعداد، پیش از این ۸ هواپیما به ایران تحویل داده شده است.

هواپیماهای کوچک ای.تی.آر گنجایش صد مسافر را دارند و در فعال نگاه داشتن پروازهای بین شهری کوتاه استفاده خواهند شد.

هواپیماهای کوچک ای.آر.تی گنجایش یکصد مسافر را دارند و مناسب پروازهای داخلی و منطقه‌ای هستند.

مجموعه قرارداد‌های ایران برای خرید هواپیماهای جدید مسافربری پس از خروج ایالات متحده از برجام با چالشی جدی روبرو شده است.

ایران که اعلام کرده بود برای نوسازی ناوگان پرواز‌ی خود دست‌کم به ۵۰۰ فروند هواپیمای تازه نیاز دارد پس از اجرایی شدن برجام خرید ۲۰۰ فروند هواپیما را در دستور کار خود قرار داد.

از مجموع این تعداد هواپیما ۸۰ فروند به شرکت بویینگ، ۱۰۰ هواپیما به شرکت ایرباس و ۲۰ هواپیما نیز به شرکت ای.تی.آر سفارش داده شد اما مدتی پس از خروج ایالات متحده از برجام دو شرکت بویینگ و ایرباس اعلام کردند امکان اجرایی کردن قرارداد خود با ایران را ندارند.

هواپیماهای ای.تی.آر که روز یکشنبه به ایران تحویل داده می‌شوند آخرین مجموعه هواپیمایی است که پیش از اجرای تحریم‌های تازه ایالات متحده به ایران می‌رسد.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای