کد خبر: 106853
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - مرداد ۱۴, ۱۳۹۷
مراسم رونمایی سامانه برآورد و پیمان صورت وضعیت الکترونیک با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری گیلان،  مدیر کل، معاونین و کارشناسان آبفای شهری استان در سالن جلسات شرکت آبفای شهری برگزار شد.   به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی... Read more »

مراسم رونمایی سامانه برآورد و پیمان صورت وضعیت الکترونیک با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری گیلان،  مدیر کل، معاونین و کارشناسان آبفای شهری استان در سالن جلسات شرکت آبفای شهری برگزار شد.

 

به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در این مراسم کیوان محمّدی رئیس سازمان در سخنانی ضمن تبریک به مدیر عامل و مجموعه شرکت آبفای شهری استان و نیز پیمانکار طرح بابت این دستاورد در حوزه دانش نرم‌افزار رایانه‌ای، آن را گامی در جهت پشبرد اهداف توسعه استان برشمرد.

کیوان محمّدی به تقسیم‌بندی پیشرفت بشر در تاریخ به هزاره، سده و سال اشاره کرد و ادامه داد: وقتی به برخی ابزارهای به نمایش‌شده در آمده در موزه‌ها بنگرید، خواهید دید که سرعت تغییرات آنقدر کُند است که تقریباً تفاوتی بین جوامع وجود نداشته و یا تفاوت‌ها بسیار اندک بوده است.

وی با بیان اینکه در قرن ۱۸ میلادی انقلاب صنعتی، تحولی عظیم در بشریت ایجاد کرد افزود: از این دوره به بعد وقایع بر اساس سده تقسیم‌بندی شد. زیرا سرعت تغییرات شدیدتر و گسترده‌تر گردید.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان تصریح کرد: بعد از جنگ جهانی دوّم وارد فضای انقلاب رایانه‌ای  الکترونیک یا عصر اطلاعات شدیم. عصری که فناوری‌های الکترونیک اساس آن را تشکیل می‌دهد و اگر متوجه ان نشویم عقب خواهیم ماند.

وی تأکید کرد: این هوشیاری باید در جامعه باشد که ادوار، دیگر بر اساس هزاره یا سده تقسیم نمی‌شوند بلکه تغییرات سال به سال است. به خصوص از سال ۱۳۸۰ به بعد تغییرات اساسی در دنیای یارانه‌ای روی داده و نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای آن زمان، اکنون به کار نمی‌آید. در دهه ۸۰ صحبت از فلاش (حافظه الکترونیکی) جز برای عده‌ای خاص معنایی نداشت ولی امروز یکی از ابزارهای روزمره هرشخصی خصوصاً جوانان شده است.

محمّدی با تأکید براینکه نباید از علم و دانش روز غفلت کرد ادامه داد: اگر از علم روز غفلت کنیم به اندازه یک دوره تاریخی دیگر عقب می‌مانیم.

وی خاطرنشان کرد: اقداماتی نظیر فعالیتی در شرکت آب شهری استان رخ داده خوشبینی و خوشحالی را در ما به وجود می‌آورد که جریانات و جوانانی هستند که از علم روز غافل نیستند و به دور از هیاهیوهای سیاسی و اجتماعی حرکت تکنولوژی در کشور پش می‌برند. این مهم جای تقدیر و تشکر دارد از کسانی که این همت را به خرج دادند دارد.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای