کد خبر: 105160
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - آگوست 3, 2018
محمد جواد ظریف وزیر خارجه در صفحه توییتر خود نوشت:‌ «نیروی دریایی آمریکا ظاهرا در نزدیکی آب‌های ما راهش را گم کرده است. شاید به خاطر اینکه اسمش را نمی‌داند: خلیج فارس» هفته گذشته در یکی از اسناد وزارت خارجه آمریکا بار دیگر نام خلیج فارس در نسخه عربی، «خلیج عربی» و به زبان فارسی... Read more »

محمد جواد ظریف وزیر خارجه در صفحه توییتر خود نوشت:‌ «نیروی دریایی آمریکا ظاهرا در نزدیکی آب‌های ما راهش را گم کرده است. شاید به خاطر اینکه اسمش را نمی‌داند: خلیج فارس»

هفته گذشته در یکی از اسناد وزارت خارجه آمریکا بار دیگر نام خلیج فارس در نسخه عربی، «خلیج عربی» و به زبان فارسی خلیج فارس منتشر شد و ظاهرا طعنه وزیر خارجه ایران به این موضوع برمی گردد.

ظریف در ادامه توییت خود نوشته است: « خلیج فارس؛‌ همان اسمی که دو هزار سال پیش از وجود (کشف) آمریکا به این نام خوانده شده است. شاید هم نیروی دریایی آمریکا نمی‌داند هفت هزار مایل آن‌طرف‌ تر از وطن، در حیاط خلوت ما چه کار می‌کند.

توییت محمدجواد ظریف در حالی منتشر می شود که چند مقام نظامی آمریکایی به رسانه های این کشور اعلام کرده اند که ایران آماده برگزاری یک رزمایش بزرگ نظامی در تنگه هرمز می شود. خبرگزاری فارس و تسنیم با انتشار این خبر به نقل از طرف آمریکایی تاکنون برگزاری رزمایش در تنگه هرمز را تکذیب نکرده اند.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای