کد خبر: 107338
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - آگوست 6, 2018
مصاحبه اختصاصی خبر سرو با مصطفی مصیب‏ زاده – دانش ‏آموختۀ رشتۀ فیلمسازی- گرایش تدوین در مقطع کارشناسی /پس از وقفه‏ ای نه چندان بلند این موقعیت نصیبم شده تا در نمایش سعادت لرزان مردان تیره روز به کارگردانی محمد پورجعفری ایفای نقش کنم./امروزه تئاتر به عنوان یک هنر پیشرو در میان دیگر هنرها توانسته... Read more »

مصاحبه اختصاصی خبر سرو با مصطفی مصیب‏ زاده – دانش ‏آموختۀ رشتۀ فیلمسازی- گرایش تدوین در مقطع کارشناسی /پس از وقفه‏ ای نه چندان بلند این موقعیت نصیبم شده تا در نمایش سعادت لرزان مردان تیره روز به کارگردانی محمد پورجعفری ایفای نقش کنم./امروزه تئاتر به عنوان یک هنر پیشرو در میان دیگر هنرها توانسته است با جامعه هماهنگ و همراه باشد.

اولين كار هنري شما در تئاتر چه سالي نقشو چگونه آغاز شد؟

فعالیت هنری خودم را با گذرندان دوره‏های مختلف بازیگری تئاتر خلاق از سال ۱۳۷۳ در شیراز آغاز کردم و پس از کوچ به رشت توانستم به فعالیت در این عرصه ادامه بدهم.

اگه امکان داره بیوگرافی و تعداد کارهایی که کار کرده اید رو بفرمایید.

می‏توانم به نمایش ‏هایی از جمله کاکتوس – سالگرد – دور باطل – زندگی درون پیله – مصیب خاک – سحوری – چهل گیس خاتون – پل – پک- عطر بهار نارنج- آرش- محاق- شش وبش و …اشاره کنم. میل به آموختن باعث شد نزد اساتید برجسته‏ی تئاتر همچون دکتر دلخواه – دکتر وفادری – نصرالله قادری- عبدالحی شماسی به دانش‏آموزی بپردازم که ماحصل این‏ها دریافت جوایزی همچون؛ مقام اول بازیگری جشنوارۀ خلاقیت ۱۳۸۴ ، مقام دوم بازیگری در جشنوارۀ حدیث ۱۳۸۴ ، مقام اول بازیگری بسیج سال ۱۳۸۵ ، تقدیر نویسندگی نمایشنامۀ ناسور جشنوارۀ بسیج سال ۱۳۸۵ اهواز ، بازیگری مقام دوم در جشنوارۀ ماه استانی ۱۳۸۶ و…بود.
بازی در چند سریال‏ تلویزیونی مانند در این حوالی – فردا روشن است – بچه‏های هور- شیخ بهایی را در کارنامۀ خود دارم.

کمی از نمایش سعادت لرزان که به زودی اجرا خواهد شد بگویید؟

پس از وقفه‏ ای نه چندان بلند این موقعیت نصیبم شده تا در نمایش سعادت لرزان مردان تیره روز به کارگردانی محمد پورجعفری ایفای نقش کنم. این نمایش گوشه‏ هایی از زندگی خانواده‏ای شلوغ و بسیار فقیر را به تصویر می‏کشد که به سختی گذران زندگی می‏کنند. فقر به معنای مطلق کلمه نه فقط در مال و اموال که در تمام عرصه‏ های زندگی این خانواده به چشم می‏خورد. عباس، پدر خانواده‏ نان آور است. فرزندانی دارد که هرکدام به نوعی با سختی‏ های زندگی دست و پنجه نرم می‏کنند.
عباس راننده‏ ای است که با ماشین کار می‏کند و به قول معروف «یکی توی سرماشینش می زند و یکی توی سر خودش». سعادت لرزان مردان تیره روز حکایت انسان‏هایی است که از خوشی‏های زندگی چیزی را درک نمی‏کنند و…

امروزه نقش تئاتر را در دنیای هنر و همچنین میزان تاثیرگذاری آن در جامعه را به چه صورت میبینید؟

امروزه تئاتر به عنوان یک هنر پیشرو در میان دیگر هنرها توانسته است با جامعه هماهنگ و همراه باشد. تئاتر با شناختن زبان مخاطب خود می‏تواند تاثیری عمیق بر او بگذارد. تئاتر می‏تواند مخاطب را همراه خود به دنیایی تازه ببرد و او را با حقایقی که شاید در لایه‏ های تاریک زندگی و جامعه گم شده است مواجه کند. تصویری از آنچه پیرامون مخاطب می گذرد و او شاید بر آن واقف نیست و یا سطحی از آن می گذرد. امروزه با توجه به ناهنجاری‏ های موجود در جامعه، تئاتر ابزار بسیار کاربردی است که می‏تواند با زبانی زیبا و آمیخته با هنر پرچم‏دار راهی به سوی روشنی باشد. تئاتر حقایق را بیان می‏کند و به مخاطبش می گوید: “ببین پیرامونت چه می‏گذرد”

وضعیت امروز تئاتر گیلان را چگونه میبینید؟

وضعیت امروز تئاتر در گیلان را از زاویه‏ های مختلفی می‏توان بررسی کرد که در این فرصت کوتاه نمی‏گنجد. همین بس که هنرمندان گیلانیِ این عرصه همیشه پویا و فعال بوده ‏اند و همواره با وجود مشکلات فراوان، رو به جلو حرکت کرده‏ اند. هرگز هم چیز زیادی از مدیری یا مسئولی نخواستند چرا که اجابت نمی‏شود و یا کمتر به خواسته‏ هایشان رسیده ‏اند. اگر سرمایه‏ گذاری بخش خصوصی نبود مدت‏ها پیش این کشتی به گل نشسته بود. امروز تئاتر خودش دست را به زانو زده و ایستاده است و در این میان مخاطب نقش پررنگی داشته و دارد که اگر مخاطب نباشد تئاتری هم نیست.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای