کد خبر: 127132
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - آگوست 31, 2018
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در صفحه توئیتر خود اعلام کرد: « پایبندی به توافق‌ هسته‌ای تنها گزینه ایران نیست.» در توئیت وزیر امور خارجه ایران آمده است:«اگر هدف حفظ برجام است، هیچ گریزی بجز شهامت اجرای تعهدات و عادی سازی روابط اقتصادی ایران به جای زیاده خواهی وجود ندارد. نه در کلمات،... Read more »

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در صفحه توئیتر خود اعلام کرد: « پایبندی به توافق‌ هسته‌ای تنها گزینه ایران نیست.»

در توئیت وزیر امور خارجه ایران آمده است:«اگر هدف حفظ برجام است، هیچ گریزی بجز شهامت اجرای تعهدات و عادی سازی روابط اقتصادی ایران به جای زیاده خواهی وجود ندارد. نه در کلمات، بلکه در عمل هم باید [به تعهد] پایبند بود. پایبندی به توافق هسته‌ای تنها گزینه ایران نیست.»

به نظر می‌رسد سخنان آقای ظریف در ادامه صحبت‌های مقام رهبری و در واکنش به گزارش امروز آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر تایید تعهد ایران به چارچوب توافق هسته‌ای باشد.

مقام رهبری جمهوری اسلامی ایران در دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهوری با تاکید بر منتفی بودن هر گونه مذاکره با آمریکایی‌ها در رابطه با توافق هسته‌ای گفت: «برجام هدف نیست بلکه وسیله است و طبعاً اگر به نتیجه برسیم که با این وسیله حفظ منافع ملی امکان پذیر نیست، آن را کنار می‌گذاریم.»

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دومین گزارش خود از زمان خروج آمریکا از برجام، پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تایید کرد.

در گزارش تصریح شده است که «ایران میزان ذخایر اورانیوم غنی شده و آب سنگین را به مقدار جزئی افزایش داده اما این افزایش هم‌چنان در چهارچوب توافق هسته‌ای است.»

در همین حال ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه از ایران خواست تا در مورد موضوع‌های غیرهسته‌ای از جمله برنامه موشکی خود به پای میز مذاکره بیاید. وی گفت که تهران نمیتواند از مذاکرات بگریزد

پیش از این بارها مقامات جمهوری اسلامی ایران از طرف‌های اروپایی برجام خواسته بودند تا «اقدامات عملی» برای حفظ توافق هسته‌ای انجام دهند. بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز ضمن ابراز نارضایتی از عملکرد اروپا از کشورهای اروپایی خواست تا «با جدیت بیشتر و سرعت لازم…تلاش خودشان را ادامه دهند.»

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, , , , ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای