کد خبر: 148451
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - مهر ۵, ۱۳۹۷
دونالد ترامپ و دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری‌های آمریکا و ایران، در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کردند. ♦ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، که به عنوان کشور میزبان سازمان ملل متحد، جزو اولین سخنرانان بود، در مجموع سخنرانی خود، حدود ۱۰ بار نام ایران و ایرانی را بر زبان آورد که دومین کلمه از جهت... Read more »

دونالد ترامپ و دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری‌های آمریکا و ایران، در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کردند.

♦ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، که به عنوان کشور میزبان سازمان ملل متحد، جزو اولین سخنرانان بود، در مجموع سخنرانی خود، حدود ۱۰ بار نام ایران و ایرانی را بر زبان آورد که دومین کلمه از جهت تعداد تکرار در سخنرانی او بود. آمریکا با ۱۴ بار تکرار اول بود. آقای ترامپ همچنین پنج بار نام سوریه را آورد. کلمات “نظامی”، “صلح” و “حاکمیت” دیگر کلماتی بود که در سخنرانی او بارها شنیده شد.

♦ دکتر حسن روحانی، چهاردهمین سخنران روز اول اجلاس بود. در مجموع سخنرانی، ایران با ۲۸ بار تکرار پر استفاده ترین کلمه بود. او همچنین ۱۶ بار نام آمریکا را آورد و کلمه برجام را ۹ بار و تحریم را ۸ بار تکرار کرد.

آقای روحانی نام سوریه را هم شش بار تکرار کرد. در تصویر زیر که کلمات پرکاربرد را درشت‌تر نشان می‌دهد، تاکید رئیس جمهوری ایران بر نهادهای بین‌المللی، و مسئله تحریم ایران مشخص است.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, , ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای