کد خبر: 143363
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - شهریور ۲۹, ۱۳۹۷
  محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه می گوید آمریکا نمی تواند به دنبال امضای پیمان با ایران باشد در حالی که پیش از این تعهدات خود در پیمانهای دیگر را نقض کرده است. وزیر امور خارجه در صفحه توئیتر خود نوشت: «آمریکا برجام را “توافقی شخصی بین دو دولت” خطاب می کند و مدعی... Read more »
ظریف: آمریکا نقض پیمان کرده است و نمی تواند به دنبال امضای پیمان باشد

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه می گوید آمریکا نمی تواند به دنبال امضای پیمان با ایران باشد در حالی که پیش از این تعهدات خود در پیمانهای دیگر را نقض کرده است.

وزیر امور خارجه در صفحه توئیتر خود نوشت: «آمریکا برجام را “توافقی شخصی بین دو دولت” خطاب می کند و مدعی است که به دنبال یک “پیمان” است.»

وی افزوده است: «این اشتباه است. برجام توافقی بین المللی است که در قطعنامه شورای امنیت درج شده است. علاوه بر این آمریکا تعهدات پیمانی خود را نیز نقض کرده و با دو مورد شکایت در دیوان بین المللی دادگستری روبرو است. ظاهرا آمریکا درخواستها برای صلح را به سخره گرفته است.»

دکتر ظریف همراه با توئیت خود ویدئویی از مراسم سخنرانی برایان هوک، رئیس کار گروه ایران در وزارت خارجه آمریکا را منتشر کرده است. در پایان سخنرانی برایان هوک که روز چهارشنبه در موسسه هادسن ایراد شد یکی از حاضران به وی اعتراض کرد.

این معترض پیراهنی به تن داشت که بر روی آن نوشته شده بود: «صلح با ایران!»

برایان هوک در سخنرانی خود نسبت به امضای یک پیمان با ایران ابراز امیدواری کرده بود. به گفته وی این پیمان علاوه بر برنامه هسته ای ایران، برنامه موشکی این کشور و نقش تهران در منطقه را نیز باید در بر بگیرد.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, , , , ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای