کد خبر: 138696
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - شهریور ۲۳, ۱۳۹۷
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: دوره ابتدایی نباید جولانگاه سودجویی موسسه های آموزشی باشد و از دانش آموزان با عنوان های گوناگونی مانند تیزهوشان و مدارس خاص سوء استفاده شود. رضوان حکیم زاده در گردهمایی مدیران مدرسه های ابتدایی کاشان افزود: وزارت آموزش و پرورش هیچ یک از این موسسه های آموزشی... Read more »

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: دوره ابتدایی نباید جولانگاه سودجویی موسسه های آموزشی باشد و از دانش آموزان با عنوان های گوناگونی مانند تیزهوشان و مدارس خاص سوء استفاده شود.

رضوان حکیم زاده در گردهمایی مدیران مدرسه های ابتدایی کاشان افزود: وزارت آموزش و پرورش هیچ یک از این موسسه های آموزشی را تائید نمی کند به دلیل اینکه برنامه های درسی دوره ابتدایی کافی است و آموزگاران بهترین افراد برای تصمیم گیری فعالیت های مکمل دانش آموزان هستند.
وی تصریح کرد: همچنین حذف آزمون های چند گزینه ای در مدرسه های ابتدایی، کتاب های کمک های آموزشی و پیک نوروزی با هدف فرصت دادن به دانش آموزان برای انتخاب کردن در تداوم رویکرد پیشین این معاونت انجام شده است.
حکیم زاده اضافه کرد: اگر این دوره بنیادین را برای تربیت دانش آموزان از دست بدهیم، سرمایه گذاری در دوره های راهنمایی و دبیرستان نتیجه بخش نخواهد بود و در صورت جدی گرفته نشدن موضوع، کشور دچار زیان جبران ناپذیری خواهد شد.
وی بیان کرد : برآورد نادرست سازمان امور اداری و استخدامی از تعداد آموزگاران مورد نیاز بدون در نظر گرفتن پراکندگی باید اصلاح شود زیرا هم اکنون ۱۸۵ هزار کلاس درس با تراکم ۲۵ نفر در کشور وجود دارد و ۲۱۲ کلاس درس نیز تنها دارای یک دانش آموز است.
حکیم زاده افزود: بر اساس عدالت آموزشی نمی توان این کلاس ها را حذف کرد زیرا افزون بر افزایش محرومیت، با سیر صعودی مهاجرت روستائیان به شهرها نیز رو به رو خواهیم شد.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش همچنین عجله والدین در بزرگسال کردن کودکان را بی انصافی دانست و گفت: رسمیت شناختن کودکان و توجه به اقتضائات سنی آنها در امر تربیت باید توجه باشد تا نسلی شاد، نوآور و با انگیزه برای آینده کشور تربیت شود.
به گزارش ایرنا، حکیم زاده برای شرکت در گردهمایی مدیران مدرسه های ابتدایی این شهرستان به کاشان سفر کرد.
کاشان ۵۸ هزار دانش آموز ، یک هزار و ۴۰۰ معلم و ۲۰۰ واحد آموزشی دارد.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای