کد خبر: 136889
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - شهریور ۲۰, ۱۳۹۷
در این رزمایش که «ووستوک ۲۰۱۸» (شرق ۲۰۱۸) نام دارد، حدود ۳۰۰ هزار نفر از نیروهای نظامی این کشور به همراه ادوات و جنگ‌افزارهای پیشرفته روسی شرکت دارند. ارتش چین نیز با اعزام واحدهایی به استعداد بیش از ۳ هزار نیروی نظامی و شماری نفربر زرهی و هواپیما در این رزمایش شرکت دارد و چند... Read more »

در این رزمایش که «ووستوک ۲۰۱۸» (شرق ۲۰۱۸) نام دارد، حدود ۳۰۰ هزار نفر از نیروهای نظامی این کشور به همراه ادوات و جنگ‌افزارهای پیشرفته روسی شرکت دارند.

ارتش چین نیز با اعزام واحدهایی به استعداد بیش از ۳ هزار نیروی نظامی و شماری نفربر زرهی و هواپیما در این رزمایش شرکت دارد و چند یگان از نیروی زمینی ارتش مغولستان نیز به این نفرات پیوسته‌اند.

آخرین باری که روسیه مانور نظامی در این ابعاد برگزار کرده بود در سال ۱۹۸۱ بود که البته شمار کمتری از سربازان ارتش این کشور در آن شرکت داشتند.

بنا به اعلام وزارت دفاع روسیه، ۳۶ هزار تانک، نفربر زرهی و وسایل زرهی پیاده نظام به علاوه بیش از هزار هواپیما در رزمایش ووستوک ۲۰۱۸ شرکت دارند. ۸۰ ناو از دو ناوگان روسیه نیز در این نمایش قدرت ارتش روسیه حضور دارند.

هدف از رزمایش ووستوک ۲۰۱۸ آزمایش تجهیزات نوین ساخت ارتش روسیه و نمایش قدرت نظامی و به ویژه توان نیروی دریایی این کشور است. روسیه در سال‌های اخیر با وجود مشکلات اقتصادی به تولید ناوها و زیردریایی‌های جدید ادامه داده است.

تنش میان دولت ولادیمیر پوتین و کشورهای غربی به ویژه آمریکا در سال‌های اخیر افزایش یافته و با آغاز بحران اوکراین به اوج خود رسید.

رزمایش حاضر به معنی اعلام آمادگی روسیه در برابر تهدیدهای خارجی و نیز تمرین برای رویارویی احتمالی با حامیان اوکراین است. اما به طور مشخص یکی از اهداف اصلی این مانور که تا روز ۲۶ شهریور ادامه خواهد داشت، تمرین آمادگی برای استقرار سریع هزاران سرباز، هواپیما و خودروهای نظامی از غرب روسیه تا نواحی شرقی در طول چند هزار کیلومتر توصیف شده است.

وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه همزمان با آغاز رزمایش ووستوک ۲۰۱۸ اعلام کرد رفتار نظامی روسیه را به دقت زیر نظر دارد.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای