کد خبر: 144553
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - شهریور ۳۱, ۱۳۹۷
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه می گوید دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تهدیدی برای خاورمیانه و جامعه جهانی است. وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه توئیتر خود نوشت: «درست است که تهدیدی واقعی برای منطقه ما و صلح و امنیت بین المللی وجود دارد: آن تهدید احساس حق به جانبی دولت ترامپ برای... Read more »

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه می گوید دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تهدیدی برای خاورمیانه و جامعه جهانی است.

وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه توئیتر خود نوشت: «درست است که تهدیدی واقعی برای منطقه ما و صلح و امنیت بین المللی وجود دارد: آن تهدید احساس حق به جانبی دولت ترامپ برای بی ثبات کردن جهان همراه با همدستان سرکش در منطقه است. ایالات متحده باید مانند یک کشور عادی رفتار کند.»

وزیر خارجه همراه با این نوشته خود فهرستی از «رفتارهای غیرعادی» دولت آمریکا را منتشر کرده است. وی ساعتی پیش از این نیز در صفحه توئیتر خود تاکید کرده بود: «اعتماد متقابل امری لازم برای تعامل یا حل مناقشه محسوب نمی شود. اعتماد با اجرای توافقاتی مانند برجام که مبنای آنها به شکل غیر قابل انکاری عدم اعتماد متقابل است پدید می آید. اما تعامل نیازمند احترام متقابل، اعتبار و اراده برای پایبندی به تعهدات خود است.»

نیویورک، میزبان دیدار وزیران خارجه کشورهای پایبند به برجام

قرار است وزیران خارجه کشورهای امضاءکننده برجام به استثنای آمریکا روز دوشنبه برای حفظ این توافق در نیویورک با یکدیگر دیدار کنند.

دیدار وزرای خارجه بریتانیا، چین، فرانسه، آلمان، روسیه و ایران در حاشیه اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار می شود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ماه اوت، سه ماه پس از آنکه خروج کشورش از برجام را اعلام کرد، تحریم هایی را علیه ایران وضع کرد. این تحریم ها شامل کشورها و شرکت های خارجی که به روابط تجاری با ایران ادامه می دهند نیز می شود. امری که منجر به خروج بسیاری از شرکت های اروپایی از بازار ایران شد.

آمریکا در نظر دارد از ماه نوامبر تحریم های نفتی علیه ایران را به اجرا بگذارد. تحریم های وضع شده علیه ایران و چشم انداز تحریم نفتی علیه تهران باعث کاهش شدید ارزش پول ملی ایران در برابر ارزهای خارجی شده است.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, , ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای