کد خبر: 139222
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - شهریور ۲۴, ۱۳۹۷
شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه دکتر حسن روحانی در امور حقوق شهروندی می گوید دولت تدبیر و امید در برابر برخورد دستگاه قضایی با شهروندان خارجی و فعالان مدنی ناتوان است. دستیار ویژه رئیس جمهور در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس ضمن پذیرش تاثیرگذاری محدود دولت بر تصمیمات قوه قضائیه ایران به طور مشخص به پرونده نزار... Read more »

شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه دکتر حسن روحانی در امور حقوق شهروندی می گوید دولت تدبیر و امید در برابر برخورد دستگاه قضایی با شهروندان خارجی و فعالان مدنی ناتوان است.

دستیار ویژه رئیس جمهور در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس ضمن پذیرش تاثیرگذاری محدود دولت بر تصمیمات قوه قضائیه ایران به طور مشخص به پرونده نزار زکا، شهروند لبنانی اشاره کرد.

نزار زکا سه سال پیش به دعوت شهیندخت مولاوردی که در آن زمان معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده بود به ایران سفر کرد. او پس از دستگیری با اتهام «همکاری با سرویس های بیگانه علیه ایران» روبرو شد و در این زمینه مجرم شناخته شد. دادگاه انقلاب تهران این شهروند لبنانی را که دارای دارای کارت اقامت دائم آمریکا است به ۱۰ سال زندان محکوم کرد.

شهیندخت مولاوردی در مورد برخورد قضایی با نزار زکا گفت: «این به هیچ وجه مورد تائید دولت نیست. […] ما هر کاری که می توانستیم انجام دادیم تا از این اتفاق جلوگیری کنیم اما شاهدیم که نتوانستیم تاثیر قابل توجهی بگذاریم.»

دستیار ویژه رئیس جمهوری در بخش دیگری از این مصاحبه تاکید کرده است که دوستانی دارد که در عرصه حقوق زنان فعالیت می کرده اند و اکنون توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت شده اند.

معاون سابق رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده از «ناهماهنگی کامل» بین دولت ایران و قوه قضائیه در زمینه برخوردهای قضایی با شهروندان خارجی و فعالان حقوق مدنی سخن گفته است. شهیندخت مولاوردی اظهار داشته است: «اقدامات یک قوه می تواند تلاشهای قوه دیگر را خنثی کند و آن را نادیده بگیرد.»

شهیندخت مولاوردی در بخش دیگری از مصاحبه خود تاکید کرده است که دولت تدبیر و امید برای آزادی دانشجویان بازداشت شده و رفع محرومیت دانشجویان ستاره دار تلاش می کند.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای