کد خبر: 134869
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - شهریور ۱۸, ۱۳۹۷
 عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: ایجاد تشکیلات جدید و موازی کاری باعث کاهش کارآمدی نظام سیاسی شده و ضربات جبران ناپذیری را بر اعتماد مردم وارد می کند. «محمد جواد حق شناس» امروز – یکشنبه – درباره این بخش از سخنان رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: این امر کاملا دقیق، درست و بدیهی... Read more »

 عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: ایجاد تشکیلات جدید و موازی کاری باعث کاهش کارآمدی نظام سیاسی شده و ضربات جبران ناپذیری را بر اعتماد مردم وارد می کند.

«محمد جواد حق شناس» امروز – یکشنبه – درباره این بخش از سخنان رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: این امر کاملا دقیق، درست و بدیهی است و ما هم بر آن تاکید داریم.
وی با بیان این که در عرصه مدیریت همیشه این موضوع مطرح بوده است، یادآور شد: ما باید روش هایی را که منجر به شکل گیری سازمان ها و اقدامات موازی می شود، تغییر دهیم.
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تاکید کرد: ایجاد تشکیلات و کار موازی موجب اتلاف منابع شده و بعضا به دلیل تفاوت درسلایق و دیدگاه ها ممکن است، موجب تزاحم شود.
عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: حتی موازی کاری در برخی مواقع باعث ایجاد تقابل بین سازمان هایی می شود که در یک حوزه مشخص و مشترک کار می کنند.
حق شناس تصریح کرد: این امر باعث کاهش کارآمدی نظام سیاسی می شود و ضربات جبران ناپذیری را بر اعتماد مردم وارد می کند.
وی با بیان این که بعضا مشاهده می شود که در یک حوزه مشخص دو سازمان دارای نظرات متفاوت و حتی متقابلی هستند، افزود: موازی کاری موجب ایجاد سوءتفاهم، بی اعتمادی و نهایتا شکسته شدن سرمایه اجتماعی می شود.
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در ادامه درباره اقدامات لازم برای جلوگیری از این روند، گفت: اگر بپذیریم که اصولا کار موازی محل اشکال است، نهادی مثل مجلس یا معاونت حقوقی ریاست جمهوری می توانند به کمک رسانه ها و حوزه های نخبگی، حوزه های موازی را شناسایی کرده و در آنجا این موضوع پیگیری شود.
حق شناس اضافه کرد: این نهادها می توانند سازوکارهایی را که منجر به شکل گیری نهادهای موازی شده و بعضا موجبات سوتفاهم را فراهم کرده، را مدیریت کنند و از اقدامات قانونی برای به حداقل رساندن هزینه های سرباری که ایجاد شده، استفاده کنند تا کار را به نتیجه برسد.
ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای