کد خبر: 133813
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - شهریور ۱۷, ۱۳۹۷
ناصر مقدسی رییس مرکز امور بین الملل و کنوانسیون ها که برای شرکت در دومین نشست مقدماتی مشترک مقامات عالیرتبه مجمع محیط زیست سازمان ملل و کمیته نمایندگان دائمی به استوني سفر كرده با چند تن از وزراي كشورهاي خارجي ديدار و گفتگو كرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، وي كه... Read more »

ناصر مقدسی رییس مرکز امور بین الملل و کنوانسیون ها که برای شرکت در دومین نشست مقدماتی مشترک مقامات عالیرتبه مجمع محیط زیست سازمان ملل و کمیته نمایندگان دائمی به استوني سفر كرده با چند تن از وزراي كشورهاي خارجي ديدار و گفتگو كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، وي كه در جایگاه نایب رییس در نشست هیات رییسه مجمع محیط زیست ملل متحد در استونی حضور دارد با آقای تیلی کاینن وزیر محیط زیست فنلاند ملاقات کرد.

در این ملاقات طرفین بر فعال سازی همکاریهای دو جانبه تأکید داشته و وزیر فنلاندی با توجه به شرکت خود در کنفرانس تکنولوژی پاک كه در سال ۲۰۱۶ در تهران برگزار شد، آمادگی فنلاند را در تعمیق همکاری‌ها به ويژه در خصوص مدیریت پسماند و بهینه سازی مصرف انرژی و مدیریت سواحل و آلودگی دریا، پایش زیست محیطی و مدیریت داده‌ها اعلام کرد. در این خصوص طرفین توافق کردند که برنامه اجرایی یادداشت تفاهم موجود تهیه و زمینه عملیاتی شدن آن از طریق بخش خصوصی و یا دولتی حسب مورد فراهم شود.

این گزارش می افزاید: در دیدار ناصر مقدسي رییس مرکز امور بین‌الملل‌و‌کنوانسیون‌های سازمان حفاظت محیط زیست با آقای سیم کیسلر وزیر محیط زیست استونی و رییس کنونی مجمع جهانی محیط زیست ملل متحد، زمینه های مشترک محیط زیستی دو کشور مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

مدیریت دیجیتالی فرآیند های محیط زیستی، ارزیابی زیست محیطی طرح ها به ویژه معادن، مدیریت پایدار جنگل و شهر هوشمند از جمله موضوعات مشترکی بود که طرفین تمایل خود را به همکاری اعلام داشتند.

بنابر گزارش،در ملاقات ناصر مقدسی رییس مرکز امور بین‌الملل‌و‌کنوانسیون‌های سازمان حفاظت محیط زیست  با فاطیما زرواتی وزیر محیط زیست و انرژی های تجدید پذیر الجزایر زمینه های مشترک همکاری دو طرف مورد بحث قرار گرفت خانم زرواتی موضوع پدیده گرد و غبار و تداوم خشکسالی و مدیریت پسماند و اقتصاد بازچرخانی و کم کربن و تغییرات اقلیمی را از مقولاتی مطرح کرد که طرفین می توانند تجربیات و الگو های موفق خود را مبادله کنند که در این خصوص توافق شد كه یادداشت تفاهم سنواتی به روز رساني و عملیاتی شود.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای