کد خبر: 131728
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - شهریور ۱۴, ۱۳۹۷
دومین نشست کتابخوان در شهرستان رودسر
در ابتدای نشست ابوالفتح فخرمحمدیان، مشاور امور جوانان فرماندار شهرستان رودسر با بیان فلسفه تشکیل این نشست اظهار کرد : برای حل مشکلات جامعه ابتدا نیاز به شناخت نسبی از مشکلات داریم و این راه جز از مطالعه علمی حاصل نخواهد شد وی درادامه مشورت دادن مناسب وراهبردی را از وظایف مشاوران دانست که نیل به مشورت موثر را در گرو مطالعه وداشتن آگاهی های لازم و روزآمد دراین خصوص دانست.

نشست کتابخوان مشاوران جوان ادارات شهرستان رودسر با حضور سرپرست فرمانداری رودسر و رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان رودسر برگزار شد.

در ابتدای نشست ابوالفتح فخرمحمدیان، مشاور امور جوانان فرماندار شهرستان رودسر با بیان فلسفه تشکیل این نشست اظهار کرد : برای حل مشکلات جامعه ابتدا نیاز به شناخت نسبی از مشکلات داریم و این راه جز از مطالعه علمی حاصل نخواهد شد وی درادامه مشورت دادن مناسب وراهبردی را از وظایف مشاوران دانست که نیل به مشورت موثر را در گرو مطالعه وداشتن آگاهی های لازم و روزآمد دراین خصوص دانست.

سپس علی وارسته، سرپرست فرمانداری شهرستان رودسر گفت: زمانی یک مشاور می‌تواند در حوزه ادارات و سازمان‌ها اثرگذاری لازم را داشته باشد که دارای پشتوانه علمی، آگاهی و اطلاعات باشد و با مطالعه سطح آگاهی و اطلاعات خود را به‌‍روز نگه دارد. ,
وی در ادامه افزود:باید فاصله وافتراق میان حوزه علمی واجرایی را با نشست ها و گفتگوها کاهش دهیم و تلفیق نماییم.

محمد حسین موقری، رئیس کتابخانه‌های عمومی رودسر نیز در ادامه با اشاره به تحولات پرشتاب جامعه و تبدیل سیستم سنتی به مدرنیسم، گفت: نیاز جامعه در چنین شرایطی وجود توسعه اجتماعی است که باید با ایجاد حلقه های مطالعاتی در سمن‌ها، جامعه این نیاز را برطرف سازد.
در ادامه، برخی از مشاوران جوان ادارات و سازمان‌های شهرستان رودسر به تشریح و معرفی کتاب پرداختند.

هاجر حقیقت پیشه مشاور جوان بخشداری کلاچای کتاب «ادبیات کودکان و نوجوانان و ترویج خواندن» اثر «ثریا قزل‌ایاغ» منتشر شده توسط انتشارات سمت را معرفی کرد و گفت : این کتاب به مسائلی همچون روند رشد ادبیات کودکان در جهان و ایران و انواع آن، ویژگی‌های جسمی و روانی کودکان و نوجوانان، موانع و مشکلات خواندن، پایگاه‌های ایجاد عادت به مطالعه، ضوابط کلی انتخاب کتاب برای کودکان می‌پردازد.

محمدرضا اسدی مشاور جوان اداره بهزیستی شهرستان رودسر، ابتدا به بیان و توضیح برخی از آسیب‌های اجتماعی که گریبان‌گیر جامعه امروز است نظیر طلاق، اعتیاد و پرخاشگری پرداخت و سپس کتاب «از حال بد به حال خوب» اثر «دکتر دیوید برنز» ترجمه «مهدی قراچه‌داغی» که توسط انتشارات آسیم منتشر شده است را برای جمع معرفی کرد و گفت، این کتاب به خودشانسی روانی کمک فراوانی می‌کند و هرچه انسان بیشتر به خودشناسی روانی برسد، در کنترل خویشتن موفق‌تر عمل خواهد کرد.

حسن حسن‌نیا، مشاور جوان دانشکده فنی مهندسی شرق گیلان به معرفی کتاب «بایسته‌های حقوق بین الملل عمومی» نوشته «رضا موسی‌زاده» انتشار یافته توسط نشر میزان پرداخت و گفت: با شناخت کلی از حقوق بین‌الملل می‌توان شبهات سیاسی بسیاری را تحلیل کرد و شایعات سیاسی را از اخبار صحیح تشخیص داد.

سعید افروز مشاور جوان اداره آموزش و پرورش بخش رحیم آباد باتوجه به وضعیت بد متون ترانه‌های امروزی و نیاز خوانندگان و جامعه به ترانه خوب جهت اجرا و شنیدن، کتاب «بنویس، ساعت پاکنویس» اثر «شهیار قنبری» را معرفی کرد که به تازگی توسط نشر نیماژ راهی بازار شده است و گفت این کتاب مانند یک جزوه آموزشی مناسب، شیوه‌های ترانه‌سرایی را مطرح می‌کند.

ابوالفتح فخرمحمدیان با معرفی کتاب «مؤلفه‌های توسعه» اثر «دکتر محمدباقر نوبخت»، انتشارات سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، گفت: دلیل انتخاب کتاب مذکور به دو علت بوده که یکی نویسنده کتاب ودیگری موضوع مورد بحث آن بوده است.
شخصیت پارلمانی،دانشگاهی،پژوهشگری و الان اجرایی دکتر نوبخت وهمچنین اشاره به موضوع توسعه که خواست اکثریت سیستم های حاکمیتی در دنیاست. این کتاب در دوبخش تنظیم شده است که یکی بررسی سیاست های اقتصادی و رفاه اجتماعی به عنوان بخشی از سیاستهای توسعه پرداخته و در بخش دیگیری به سیر برنامه ریزی و مدیریت توسعه در سه بازه زمانی اشاره نموده است. در بخشی از کتاب که بنظر اصل موضوع می باشد آمده است که: تحقق توسعه در رهین سیاستگذاری سنجیده،برنامه ریزی مناسب ومدیریتی آگاهانه است.

در پایان جلسه هم با اهدای لوح تقدیر از حاضران در این نشست که به معرفی کتاب پرداختند، قدردانی شد.

پیش از این نشست کتابخوان مدیران شهرستان رودسر در سالن اجتماعات فرمانداری رودسر با حضور نوری مدیرکل سابق اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر برگزار شده بود

 

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای