کد خبر: 136793
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - شهریور ۲۰, ۱۳۹۷
به منظور ارتقای پایش های محیط زیستی ،کارگاه آموزشی دو روزه آشنایی با پایش لحظه ای منابع محیطی و نشر آلاینده از تاریخ۱۹ شهریور ماه تا ۲۰شهریور ماه توسط دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار و دفتر آموزش محیط زیست برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع... Read more »

به منظور ارتقای پایش های محیط زیستی ،کارگاه آموزشی دو روزه آشنایی با پایش لحظه ای منابع محیطی و نشر آلاینده از تاریخ۱۹ شهریور ماه تا ۲۰شهریور ماه توسط دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار و دفتر آموزش محیط زیست برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه حرکت به سمت پایش های نوین از راهبردهای کلان سازمان حفاظت محیط زیست است  افزود: خوشبختانه با حمایت دفتر آموزش سازمان این دوره جزو دورهای مصوب آموزشی برای کارشناسان سازمان محیط زیست منظور شده است.

شینا انصاری گفت: استاندارد ملی سامانه های پایش بر خط لحظه ای منابع آلاینده محیط زیست که دی ماه سال گذشته به تصویب رسید اقدام ارزنده ای هست که وحدت رویه در پایش برخط آلاینده های واحدهای صنعتی و غیرصنعتی مشمول  را فراهم کرده است .

وی با اشاره به قانون هوای پاک و الزام به ایجاد سیستم های پایش لحظه ای در منابع نشر افزود : در این قانون تصریح شده که واحدهای جدید و در حال فعالیت که مشمول ارزیابی زیست محیطی هستند موظف به نصب و راه اندازی سامانه های پایش برخط آنلاین هستند و حتی صدور و تمدید پروانه های بهره برداری آنها منوط به اجرای این موضوع است.

انصاری ،توانمندسازی ادارات کل محیط زیست و آشنایی کارشناسان با ضوابط و الزامات قانوني، ملاحظات و دستورالعمل هاي تخصصي تجهيزات پايش لحظه اي، آشنایی با مفاد استاندارد ملی سامانه های بر خط منابع آلاینده محیط زیست و نصب و راه اندازي تجهیزات پایش لحظه اي و نحوه نظارت بر روند پایش لحظه اي را از اهداف این کارگاه آموزشی برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با  برگزاری این دوره و دوره های مشابه امکان دسترسی به  اطلاعات مستند و دقیق برای تصمیم گیری های بهنگام و موثر مدیریتی  و کنترل آلودگی ها مهیا شود.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای