کد خبر: 171460
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اکتبر 28, 2018
یک عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آیت‌الله شبیری زنجانی واقعا از نظر علمی و تقوایی قابل تجلیل و حرمت هستند، گفت: مرجعیت پشتوانه رهبری است و اگر تضعیف شود در واقع رهبری هم تضعیف ‌می‌شود. آیت‌الله هاشم هاشم‌زاده هریسی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با ایرناپلاس در واکنش به نامه تند آیت‌الله... Read more »

یک عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آیت‌الله شبیری زنجانی واقعا از نظر علمی و تقوایی قابل تجلیل و حرمت هستند، گفت: مرجعیت پشتوانه رهبری است و اگر تضعیف شود در واقع رهبری هم تضعیف ‌می‌شود.

آیت‌الله هاشم هاشم‌زاده هریسی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با ایرناپلاس در واکنش به نامه تند آیت‌الله محمد یزدی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به آیت‌الله العظمی شبیری‌زنجانی از مراجع تقلید گفت: باید حرمت مراجع حفظ شود. ما پیوسته به قدرت و حرمت مرجعیت نیاز داریم. تشیع و مسلمانان به جایگاه مرجعیت نیاز دارند.

**مرجعیت پناه جامعه در روزهای سخت است

او در این باره ادامه داد: در دوران انقلاب‌ اسلامی قدرت مرجعیت خود را نشان داد و ما همیشه به آن نیاز داریم. در روزهایی که مبادا که خدا پیش بیاورد، پناهگاه همه مسائل ما مرجعیت است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: مرجعیت پشتوانه رهبری است و اگر تضعیف شود در واقع رهبری هم تضعیف ‌می‌شود.

هاشم‌زاده هریسی در توصیف شخصیت آیت‌الله شبیری زنجانی اظهار کرد:‌ آقای شبیری یک مرجع بسیار وارسته و با تقوایی است که در علم درایه ید طولایی دارد و از لحاظ تقوا هم یکی از متقین قابل وصف و ذکر است. ایشان هر عملی انجام دهد با احتیاط و با دقت است. ایشان یک روشی دارد مبنی بر اینکه به مسائل نگاه می‌کنند که در اسلام هست یا نه تا بدعتی ایجاد نشود. ایشان واقعا از نظر علمی و تقوایی قابل تجلیل و حرمت هستند و هر کاری را با احتیاط اخلاقی انجام می‌دهند.

او درباره بینش سیاسی آیت‌الله شبیری زنجانی افزود: وقتی آدم با تقوا و با علم و فضیلت باشد، بینش سیاسی مثبتی از آن تولید می شود که آقای شبیری هم این گونه هستند.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای