کد خبر: 171841
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اکتبر 28, 2018
محمد خاتمی در دفتر خود در خیابان یاسر نیاوران اختلاف میان موسسه نشر آثار امام و بنیاد مستضعفان باعث شد تا دفتر محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق ایران تخلیه شود. در حالیکه علی خاتمی، رئیس دفتر سید محمد خاتمی این نقل و انتقال را طبیعی ارزیابی می‌کند اما جواد امام مدیرعامل بنیاد باران می‌گوید که... Read more »

محمد خاتمی در دفتر خود در خیابان یاسر نیاوران

اختلاف میان موسسه نشر آثار امام و بنیاد مستضعفان باعث شد تا دفتر محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق ایران تخلیه شود.

در حالیکه علی خاتمی، رئیس دفتر سید محمد خاتمی این نقل و انتقال را طبیعی ارزیابی می‌کند اما جواد امام مدیرعامل بنیاد باران می‌گوید که از مدت‌ها قبل به موسسه فشار آوردند تا این دفتر را پس بگیرند.

آقای امام اضافه کرد: «در گذشته هم این اتفاق افتاده است. در دولت احمدی‌نژاد این فشارها را آوردند و با قطع آب، برق و تلفن دفتر خواستار ترک آن‌جا شدند.»

وی گفت که آقای خاتمی از طرف موسسه نشر آثار اما در این دفتر مستقر شده بود اما در حال حاضر مجبور به تخلیه ساختمان هستند.

آقای امام می‌گوید وفق قوانین، دولت موظف است برای استقرار روسای‌جمهور سابق خود محلی را تدارک ببیند.

رئیس بنیاد باران تصریح کرد که درحال حاضر جایی برای دفتر جدید مشخص نشده است و ما در حال جمع‌آوری وسایل هستیم؛ برابر قانون هم دولت باید مکانی را مشخص می‌کرد که نکرده است.

از سوی دیگر علی خاتمی درباره تخلیه این دفتر گفت: «آنجا صاحب و حساب و کتاب دارد؛ ما مهمان دفتر امام و حاج حسن آقا بودیم. طبق توافقی که با بنیاد مستضعفان صورت گرفته است باید آنجا را آماده کنند و لذا ما سربار آنان نیستیم.»

ایلنا، به نقل از یک مقام آگاه در بنیاد مستضعفان نوشت: «بنیاد مستضعفان ملکی را در اختیار آقای خاتمی قرار نداده بود که امروز بخواهد آن را پس بگیرد.»

این فرد که نامش مشخص نشده است، تاکید کرده است که یک مسئله حقوقی جزیی درباره ملک مورد نظر با موسسه نشر و حفظ آثار امام به وجود آمده است که به زودی برطرف می‌شود.

گفته می‌شود دفتر آقای خاتمی که اکنون در حال تخلیه است در خیابان یاسر نیاوران قرار دارد و در سال ۱۳۸۴ توسط سید حسن خمینی در اختیار سید محمد خاتمی گذاشته شد.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای