کد خبر: 162004
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اکتبر 15, 2018
تمرکز مدیران پس از وقوع هر سیل باید روی اصل بازسازی و بازتوانی استوار باشد سرپرست فرمانداری رودسر هر گونه موفقیت در فرایند مدیریت بحران را متاثر از کارگروهی دانست و گفت : از اعضای ستاد مدیریت بحران این انتظارمی رود که پس از وقوع هر گونه سیل خسارت زا ،نگاه خود را روی اصل... Read more »

تمرکز مدیران پس از وقوع هر سیل باید روی اصل بازسازی و بازتوانی استوار باشد
سرپرست فرمانداری رودسر هر گونه موفقیت در فرایند مدیریت بحران را متاثر از کارگروهی دانست و گفت : از اعضای ستاد مدیریت بحران این انتظارمی رود که پس از وقوع هر گونه سیل خسارت زا ،نگاه خود را روی اصل بازسازی و بازتوانی متمرکز کنند.
علی وارسته بهدانی روز دوشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران این شهرستان با اشاره به دستور العمل های ستاد مدیریت بحران کشور بر تمرکز روی چهار شاخص مهم پیشگیری ، آمادگی بحران ، مقابله و بازسازی و بازتوانی افزود : بخشی از این اقدامات باید به صورت ضرب الاجلی و در کوتاهترین زمان ممکن انجام شود که همین رویه می تواند به فرایند اعتماد سازی بین مدیران و مردم منتهی شود .
وی گفت : طبعا اگر سیل دوباره ای بوقوع پیوست حدافل مردم بدانند و ببینند که مدیران گامی مهم در زمینه بازسازی و بازتوانی سیل قبلی از خود نشان داده اند.
سپرست فرمانداری شهرستان رودسر با یاد آوری اینکه در سیل اخیر بخشی از زیر ساختهای این شهرستان خسارت جدی به آن وارد شد تصریح کرد : ضروری است از هم اکنون کارهای مهم در زمینه بازسازی مناطق تخریب شده قاسم آباد سفلی ، عسگر آباد و میانده انجام گیرد .
وارسته بهدانی بخش دیگری از برنامه ها را درحوزه مدیریت بحران منوط به اقدام کارهای اساسی و ماندگار ذکر و افزود : یکی از این موارد مهم مبحث جمع آوری آبهای سطحی و انجام مطالعات لازم در این زمینه و تحصیص اعتبار در این بخش است که می تواند مانع از ببار آمدن خسارت به زیر ساخت ها شود .
وی با رد برخی اظهار نظرها مبنی بر اینکه پلی در این شهرستان در هفته دولت افتتاح و در سیل اخیر ویران شد آن را اساس کذب دانست و گفت : ممکن است گوشواره پل آسیب دیده باشد اما این دلیل بر تخریب پل نبوده است.
فرماندار رودسر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمیته های تخصصی ۱۴گانه در حوزه مدیریت بحران بر ضرورت دخالت دادن تشکل های مردم نهادهای در مدیران بحران تاکید کرد.

محسن عیالوار

۲۳مهرماه ۹۷

 

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای