کد خبر: 154157
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اکتبر 5, 2018
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه شعارهای حوزه محیط زیست باید به‌گونه‌ای طراحی شود که قابلیت اجرا داشته باشد، گفت: حکومت باید شغل ایجاد کند، پس نمی‌توانیم کارخانه‌ها را تعطیل کنیم. اگر استاندارهای محیط زیستی بخواهد اعمال شود، باید ۸۰ درصد صنایع را تعطیل کرد. به گزارش ایسنا، عیسی... Read more »
عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه شعارهای حوزه محیط زیست باید به‌گونه‌ای طراحی شود که قابلیت اجرا داشته باشد، گفت: حکومت باید شغل ایجاد کند، پس نمی‌توانیم کارخانه‌ها را تعطیل کنیم. اگر استاندارهای محیط زیستی بخواهد اعمال شود، باید ۸۰ درصد صنایع را تعطیل کرد.

به گزارش ایسنا، عیسی کلانتری در دومین نشست با شورای هماهنگی شبکه سمن‌های محیط زیست و منابع طبیعی، خطاب به فعالان سازمان‌های مردم نهاد گفت: سازمان محیط زیست بخشی از دولت است و شما بخشی از مردم. ما نمی‌توانیم مثل شما باشیم، اما باید با هم تعامل جدی داشته باشیم. اگر تعامل بین سازمان و تشکل‌ها نباشد، نه محیط زیست حفظ می‌شود و نه مردم راضی خواهند شد.

وی با بیان اینکه “نمی‌توانیم تک‌بعدی به موضوعات محیط زیست نگاه کنیم”، خاطرنشان کرد: ما بخشی از حکومت هستیم که با توجه به وجود حداقل چهار میلیون بیکار، می‌خواهد شغل ایجاد کند؛ پس نمی‌توانیم کارخانه‌ها را تعطیل کنیم، در حالی‌که اگر استاندارهای محیط زیستی بخواهد اعمال شود، باید ۸۰ درصد صنایع را تعطیل کرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: لازم است با واقعیت ها پیش برویم. وقتی دولت موظف به ایجاد ۸۰۰ هزار شغل در سال است، من اگر بخواهم استانداردها را رعایت کنم، ۵۰ هزار شغل هم نمی‌توان ایجاد کرد؛ در نتیجه باید به نحوی رفتار شود که شرایط را مدیریت کرد و این نیازمند درک سازمان و تشکل‌ها از یکدیگر است.

کلانتری با تاکید بر اینکه “شعارها را باید به‌گونه‌ای طراحی کنیم که بخشی از آن قابلیت اجرا داشته باشد”، تصریح کرد: ما در حال حاضر چهار میلیون نفر تحصیلکردۀ بیکار داریم، پس نباید در مواردی که امکانش هست، مانع توسعه شویم.

وی خطاب به فعالان سمن‌های حوزه محیط زیست گفت: من باید شما و دولت را به هم نزدیک کنم. با کمک شما توانستیم دولت را متقاعد کنیم که صنایع آب‌بَر در استان‌های کم‌آب را متوقف کند. ما اینجا هستیم تا خطرات زیست محیطی طرح‌های توسعه‌ای را به حداقل برسانیم اما نمی‌توانیم مردم را از دستیابی به امکانات رفاهی محروم کنیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پایان اظهار کرد: باید به اتفاق شما سازمان‌های مردم‌نهادِ زیست محیطی تلاش کنیم با ضوابط پیش برویم تا طرح‌های توسعه‌ای با کمترین آسیب همراه باشد

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای