کد خبر: 177488
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - نوامبر 5, 2018
ایالات متحده روز دوشنبه ۱۴ آبان (۵ نوامبر) جزئیات دور تازه تحریم‌ها علیه ایران را اعلام کرد. بخش حمل و نقل شامل شرکت‌های هواپیمایی از جمله شرکت هواپیمایی ملی ایران «ایران ایر» و کشتیرانی همچنین سازمان انرژی اتمی و زیرمجموعه های آن، بانک‌ها، بخش نفت و حمل و نقل در لیست جدید تحریم‌های قرار دارند.... Read more »

ایالات متحده روز دوشنبه ۱۴ آبان (۵ نوامبر) جزئیات دور تازه تحریم‌ها علیه ایران را اعلام کرد. بخش حمل و نقل شامل شرکت‌های هواپیمایی از جمله شرکت هواپیمایی ملی ایران «ایران ایر» و کشتیرانی همچنین سازمان انرژی اتمی و زیرمجموعه های آن، بانک‌ها، بخش نفت و حمل و نقل در لیست جدید تحریم‌های قرار دارند.

واشنگتن ضمن انتشار بیانیه رسمی جزئیات تحریم ایران اعلام کرد که ۷۰۰ شخصیت حقیقی و حقوقی ایران از جمله ۲۰۰ نفر در صنعت کشتیرانی و حمل و نقل انرژی در لیست جدید تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

این تحریم‌ها ۵۰ بانک ایرانی و شرکت‌های تابعه آنها، هواپیمایی ایران ایر و ۶۵ فروند هواپیمای این شرکت و همچنین سازمان انرژی اتمی و ۲۳ شرکت وابسته به آن را شامل می‌شود.

از جمله نهادهایی که در لیست تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفته، ۹۲ شرکت زیرمجموعه سرمایه‌گذاری غدیر وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمده است که این تحریم ها برای ممانعت از دسترسی ایران به سلاح هسته ای و جلوگیری از فعالیت‌های موشکی بالستیک و تحرکات تهران در منطقه اعمال می‌شود.

در بیانیه ایالات متحده آمده است که این اقدامات تحریمی علیه «رژیم ایران و نه مردم ایران» است و دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، مجوز استثنائات این دور از تحریم‌ها شامل کمک‌های بشردوستانه، فروش کالاهای کشاورزی، مواد غذایی و ملزومات پزشکی به ایران را ادامه خواهد داد.

پومپئو: به توافق جدید با ایران امیدواریم

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا و مایک پومپئو، وزیر خارجه این کشور در کنفرانس مطبوعاتی ضمن اعلام جزئیات تحریم‌ها به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

مایک پومپئو در این نشست مطبوعاتی ضمن ابراز امیدواری برای رسیدن به توافقی جدید با ایران اعلام کرد که در غیر اینصورت تحریم ها به سرعت شتاب می‌گیرند و باعث کاهش شدید فعالیت‌های اقتصادی ایران در عرصه بین المللی خواهند شد.

وی افزود که معافیت های تحریم‌های نفتی برای کشور چین، کره جنوبی، ترکیه، ایتالیا، قبرس، ژاپن و تایوان صادر شده است و این کشور‌ها می‌توانند همچنان از ایران نفت خریداری کنند

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, , , ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای