کد خبر: 196013
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - آذر ۱۱, ۱۳۹۷
محمدجواد ظریف بار دیگر تاکید کرد که گروه‌هایی در ایران از پولشویی حمایت می‌کنند. وزیر خارجه که روز یکشنبه ۱۱ آذر که برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس به کمیسیون امنیت ملی رفته بود، بار دیگر بر وجود پولشویی تاکید کرد. آقای ظریف پس از پایان جلسه با اعضای کمیسیون امنیت ملی در جمع خبرنگاران... Read more »

محمدجواد ظریف بار دیگر تاکید کرد که گروه‌هایی در ایران از پولشویی حمایت می‌کنند.

وزیر خارجه که روز یکشنبه ۱۱ آذر که برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس به کمیسیون امنیت ملی رفته بود، بار دیگر بر وجود پولشویی تاکید کرد.

آقای ظریف پس از پایان جلسه با اعضای کمیسیون امنیت ملی در جمع خبرنگاران توضیحاتی در خصوص جزئيات این جلسه ارائه داد.

وزیر خارجه با اشاره به گسترده بودن سوالات نمایندگان مجلس اشاره کرد که به تمام آنها از فعالیت وزارت خارجه در حوزه‌های اقتصادی گرفته تا روابط با همسایگان و تعیین سفرا پاسخ داده است.

محمد جواد ظریف همچنین با تاکید دوباره خود بر وجود پولشویی در کشور اظهار داشت: «پولشویی در کشور به مانند همه کشورهای دیگر در جهان وجود دارد. اینکه اعلام کنیم پولشویی وجود دارد به معنای همراهی با آن نیست، مهم این است که با این روند برخوردهای لازم صورت گیرد.»

وزیر خارجه همچنین با اشاره به حضور گروه‌های مواد مخدر و قاچاق در ایران و منافع آنها اظهار داشت: «وقتی چنین گروه‌های مواد مخدر و فسادی در کشور وجود دارد که فرار مالیاتی هم دارند، طبیعی است که پولشویی هم صورت می‌گیرد.»

آقای ظریف در بخش پایانی صحبت‌های خود در جمع خبرنگاران بار دیگر تکرار کرد که گروه‌هایی در کشور حضور دارند که در این مسیر {پولشویی} منافعی دارند و به دنبال فضاسازی علیه مبارزه با آن هستند.

علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس بعد از پایان این جلسه گفت: «بنا شد که در مورد استیضاح وزیر امور خارجه بررسی‌های بیشتری صورت گیرد و دو طرف تا دو هفته‌ دیگر بیشتر در این خصوص فکر کنند.»

در عین حال محمد جواد ابطحی یکی از نمایندگان امضا کننده طرح استیضاح ظریف پس از جلسه امروز به خبرنگاران گفته است که احتمالا این استیضاح منتفی شود. این نماینده مجلس به خبرگزاری مهر گفته است، مجتبی ذوالنور نماینده قم {که یکی از مخالفان جدی ظریف و دولت روحانی است} در پی پس گرفتن امضای نمایندگان برای استیضاح ظریف است.

گفتنی است صحبت‌های محمدجواد ظریف در خصوص پولشویی  و تاکید او بر این موضوع که گروه‌هایی در کشور از موضوع پولشویی منفعت می‌برند باعث شد تا جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نامه استیضاح او را امضا کنند.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای