کد خبر: 255441
تعداد نظرات: 1 نظر
تاریخ انتشار: - اسفند ۱۴, ۱۳۹۷
تحقیقات نشان می دهند که پرنده‌های دریایی بیشتر بواسطه پلاستیک‌های گرما نرم یا ترموپلاست‌ها می میرند تا زباله‌های پلاستیکی گرما سخت. نمونه پلاستیک‌های گرمانرم بادکنک، نی آشامیدنی و لیوان های پلاستیکی و انواع نایلون‌ها هستند. این در حالی است که ماده اصلی تشکیل دهنده ضایعات پلاستیکی موجود در دریاها را اغلب پلاستیک‌های سخت، تشکیل می... Read more »

تحقیقات نشان می دهند که پرنده‌های دریایی بیشتر بواسطه پلاستیک‌های گرما نرم یا ترموپلاست‌ها می میرند تا زباله‌های پلاستیکی گرما سخت. نمونه پلاستیک‌های گرمانرم بادکنک، نی آشامیدنی و لیوان های پلاستیکی و انواع نایلون‌ها هستند.

این در حالی است که ماده اصلی تشکیل دهنده ضایعات پلاستیکی موجود در دریاها را اغلب پلاستیک‌های سخت، تشکیل می دهند و تنها پنج درصد ضایعات زباله‌های پلاستیکی گرما نرم هستند اما همین پنج درصد بیشتر از ۴۰ درصد عامل مرگ و میر پرنده های دریایی به‌شمار می‌روند.

از هر پنج پرنده دریایی یکی از آنها بدلیل سم موجود در پلاستیک‌های نرم با بلعیدن و ورود به بدنش کشته می‌شود.

مجله گزارش های علمی، Scientific Reports، با انتشار این تحقیقات می گوید حالا سیاستمداران و فعالان محیط زیست می دانند باید اولویت خود را کجا قراردهند تا راحت تر بتوانند با مشکل ضایعات پلاستیکی مبارزه کنند.

دانشمندان برای تحقیقات خود ۱۷۳۳ پرنده دریایی مرده را مورد آزمایش قراردارند و به گفته آنها ۵۵۷ پرنده تنها بدلیل بلعیدن پلاستیک‌های گرمانرم جان باخته اند. بیشترین تعداد پرنده های مرده بدلیل بلعیدن پلاستیک های نرم در قاره اقیانوسیه پیدا می شوند.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, , , ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای