کد خبر: 276401
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - فروردین ۱۸, ۱۳۹۸
اتحادیه اروپا ضمن حمایت از تحقیقات دیوان بین‌المللی کیفری در مورد احتمال ارتکاب جنایت جنگی از سوی ارتش آمریکا در افغانستان، از اقدام ایالات متحده در لغو روادید دادستان این دیوان ابراز نگرانی کرد. مطابق بیانیه‌ای که اتحادیه اروپا روز شنبه در این خصوص منتشر کرد، این اتحادیه ضمن حمایت قاطع خود از فعالیت‌های دیوان... Read more »

اتحادیه اروپا ضمن حمایت از تحقیقات دیوان بین‌المللی کیفری در مورد احتمال ارتکاب جنایت جنگی از سوی ارتش آمریکا در افغانستان، از اقدام ایالات متحده در لغو روادید دادستان این دیوان ابراز نگرانی کرد.

مطابق بیانیه‌ای که اتحادیه اروپا روز شنبه در این خصوص منتشر کرد، این اتحادیه ضمن حمایت قاطع خود از فعالیت‌های دیوان بین‌المللی کیفری(ICC) خواستار احترام آمریکا به این نهاد و استقلال رای آن شد.اتحادیه اروپا همچنین از آمریکا خواسته تا مطابق تعهدات بین‌المللی خود مسیر تلاش‌های صادقانه این دیوان را هموار کند و در تصمیم خود مبنی بر لغو روادید دادستان آن تجدید نظر کند.

دفتر فاتو بنسوده، دادستان دیوان بین‌المللی کیفری، روز جمعه اعلام کرد که آمریکا روادید او را برای ورود به این کشور، لغو کرده است.

لغو روادید فاتو بنسوده در شرایطی صورت گرفته که او در تلاش برای تحقیق در مورد احتمال ارتکاب «جنایت جنگی» از سوی ارتش آمریکا در افغانستان است.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای