کد خبر: 282168
تعداد نظرات: 1 نظر
تاریخ انتشار: - آوریل 15, 2019
به دنبال ورود یک سامانه بارشی به کشور در پنج استان سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی سیل جاری شد. بنا به گزارشها طغیان آب رودخانه ها و وقوع سیلاب خساراتی را در این استانها به بار آورد. سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد که با درگذشت ۵ نفر در حوادث سیل... Read more »

به دنبال ورود یک سامانه بارشی به کشور در پنج استان سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی سیل جاری شد.

بنا به گزارشها طغیان آب رودخانه ها و وقوع سیلاب خساراتی را در این استانها به بار آورد.

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد که با درگذشت ۵ نفر در حوادث سیل استان خوزستان و یک نفر در استان ایلام، تعداد کشته‌شدگان سیل اخیر در ایران به ۷۶ نفر رسید.

مطابق اعلام این سازمان، جاری شدن سیل طی نزدیک به یک ماه گذشته در ۱۴ استان تلفات جانی بر جای گذاشته که در این میان، استان فارس با ۲۱، لرستان با ۱۵ و گلستان و همدان با ۸ کشته، شاهد بیشترین تلفات جانی ناشی از سیل و حوادث مرتبط با آن بوده‌اند.

همچنین مطابق اعلام مقام‌های دولتی مجموع خسارت ناشی از سیل تا کنون بین ۳۰ تا ۳۵ هزار میلیارد تومان رسیده است.

در جریان جلسه علنی روز یکشنبه مجلس  شورای اسلامی که به بررسی سیل و بارندگی‌های اخیر اختصاص داشت، رضا اردکانیان، وزیر نیرو اعلام کرد که سیل هفته‌های اخیر تا کنون دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به تاسیسات آب و برق وارد کرده است. در همین حال، محمود حجتی، وزیر جهادکشاورزی ایران مجموع خسارت وارد آمده به تولیدکنندگان زیربخش‌های مختلف بخش کشاورزی ایران را ۱۳ هزار میلیارد تومان برآورد کرد.

در این جلسه همچنین محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی نیز تاکید کرد که سیلاب اخیر سه هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان خسارت به راه‌ها، مسیرهای ریلی، ابنیه فنی و تاسیسات راه و شهرسازی وارد کرده است.

پیشتر بیژن زنگنه، وزیر نفت  نیز از وارد آمدن خسارت هزار میلیارد تومانی به تاسیسات نفتی در جریان سیل خبر داده بود.

سحر تاج بخش، رییس سازمان هواشناسی هم در نشست روز یکشنبه مجلس خاطرنشان کرد که وقوع سیل اخیر ناشی از پیامدهای تغییر اقلیم و گرم شدن جهانی بوده و ایران هنوز تحت تاثیر خشکسالی قرار دارد و وارد دوره ترسالی نشده است.

مطابق تازه‌ترین هشدارهای سازمان هواشناسی، با ورود سامانه بارشی جدید، طی روزهای یکشنبه و دوشنبه همچنان احتمال جاری شدن سیلاب در استان‌های جنوبی ایران وجود دارد.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای