کد خبر: 299699
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸
برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران روز پنجشنبه در گفتگو با شبکه خبری العربیه گفت که آمریکا «به دنبال یک توافق جدید با ایران است.» وی همچنین تاکید کرد در صورت دستیابی به چنین توافقی، نتیجه مانند «یک معاهده به کنگره ارائه خواهد شد.» آقای هوک پیش از این مصاحبه گفته بود که آمریکا هیچ... Read more »

برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران روز پنجشنبه در گفتگو با شبکه خبری العربیه گفت که آمریکا «به دنبال یک توافق جدید با ایران است.»

وی همچنین تاکید کرد در صورت دستیابی به چنین توافقی، نتیجه مانند «یک معاهده به کنگره ارائه خواهد شد.»

آقای هوک پیش از این مصاحبه گفته بود که آمریکا هیچ معافیتی را کشورهای خریدار نفت از ایران قائل نخواهد شد و قصد دارد فروش نفت ایران را به صفر برساند.

این نخستین واکنش رئیس گروه اقدام ایران پس از اعلام تهران مبنی بر کاهش سطح تعهد به برجام است.

هوک: هر حمله‌ ایران به آمریکا و متحدانش با واکنش واشنگتن همراه خواهد شد

وی همچنین در یک گفت‌وگوی تلفنی اعلام کرد دیگر معافیتی برای هیچ کشوری در خرید نفت ایران صادر نمی‌شود. وی تاکید کرد که بازار جهانی نفت شرایط خود را با سیاست به صفر رساندن فروش نفت ایران هماهنگ کرده است.

او به ایران هشدار داد که هرگونه حمله این کشور به ایالات متحده آمریکا یا هم‌پیمانانش با واکنش واشنگتن روبرو خواهد شد.

وی در عین حال تاکید کرد که آمریکا نمی‌خواهد با ایران وارد جنگ شود اما فشار حداکثری خود را روی این کشور ادامه خواهد داد تا رفتار حکومت تغییر کند.

وی همچنین با اشاره به تصمیم امروز تهران در کاهش سطح اجرای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵، گفت: «کاهش تعهدات برجامی ایران مخالف با استانداردهای بین‌المللی است.»

شورای عالی امنیت ملی کشور روز چهارشنبه ۸ مه (۱۸ اردیبهشت) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که اجرای برخی اقدامات در چارچوب برجام را متوقف می‌کند. این شورا در ادامه برای کشورهای باقی مانده در برجام ضرب الاجلی ۶۰ روزه تعیین کرده است تا تعهدات خود در چارچوب توافق هسته ای را اجرا کنند.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای