کد خبر: 303389
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - می 14, 2019
توافق نهایی یک و نیم میلیون دلاری فدراسیون با ویلموتس پس از اینکه رسانه‌های فوتبالی بلژیک پیش از ظهر امروز به وقت تهران از نهایی شدن پیوستن مارک ویلموتس به تیم ملی فوتبال ایران خبر داده بودند ساعاتی قبل توافق ۱.۵ میلیون دلاری فدراسیون با این سرمربی در فضای رسانه ای کشورمان هم رسمیت یافت... Read more »

توافق نهایی یک و نیم میلیون دلاری فدراسیون با ویلموتس

پس از اینکه رسانه‌های فوتبالی بلژیک پیش از ظهر امروز به وقت تهران از نهایی شدن پیوستن مارک ویلموتس به تیم ملی فوتبال ایران خبر داده بودند ساعاتی قبل توافق ۱.۵ میلیون دلاری فدراسیون با این سرمربی در فضای رسانه ای کشورمان هم رسمیت یافت و بر خلاف چندماه اخیر فدراسیون با گذشت چند ساعت تکذیب نکرد.

سایت voetbalnieuws صبح امروز نوشت مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی که مدتی بدون تیم بوده است و بعد از جدایی از تیم ملی فوتبال ساحل عاج، فعالیتی در زمینه مربیگری نداشته، با فدراسیون ایران برای حایگزینی کی روش به توافق همه جانبه رسید. این سایت مدعی شد مارک ویلموتس قرار است تا ساعات آینده به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران رسما نامش اعلام شود.

توافق نهایی یک و نیم میلیون دلاری فدراسیون با ویلموتس / سرمربی جدید تیم ملی تا آخرهفته به ایران می آید / نکونام دستیار جانشین کی روش

نکته روشن این بار اعلام عمومی رقم دریافتی سرمربی تیم ملی است که بر خلاف موارد گذشته بدون افشاگری در اختیار افکار عمومی قرار گرفته است. قرارداد سرمربی جدید و جوان تیم ملی ۱.۵ میلیون دلار است و قرار است دو دستیار بلژیکی نیز با خود به تیم ملی ایران بیاورد؛ این تقریبا همان مبلغی است که کارلوس کی روش پرتغالی از فوتبال ایران می گرفت؛ هر چند هنوز دقیقا مشخص نشده که فدراسیون تاج از کدام منبع ارزی می خواهد این دستمزد نه چندان کم را پرداخت کند و در صورت تأمین ارز مورد نیاز، پول را چگونه به حساب ویلموتس می رساند. امید زیادی می رود که این بار فدراسیون فوتبال اجازه تکرار وسعت اختیارات سرمربی، شبیه آنچه در دوره کی روش رخ داده بود، نباشیم و سرمربی در حیطه وظایف و چهارچوب اختیارات خود حرف بزند و عمل بکند.

دستیاری ویلموتس، پاداش سکوت نکونام بعد از اخراج توسط کی روش

این سایت که گویا اطلاعاتش را دقیق تر از رسانه های داخلی ایران از شخص ویلموتس دارد، همچنین جزییات بیشتری هم در گزارشش نوشته است: به نظر می‌رسد یک دستیار ایرانی که جواد نکونام باشد نیز در کادر مربیگری تیم ملی ایران باشد. به این ترتیب نکونام که زمانی دستیار ایرانی کی روش شمرده می شد و در ماجرای عجیب اردوی امارات شامل خشم مرد پرتغالی شده و اخراج شده بود، بار دیگر به نیمکت تیم ملی برمی گردد. ویلموتس در آخرین تجربه مربیگری خود شش ماه در تیم ملی فوتبال ساحل عاج فعالیت کرد و قرار است جانشین کارلوس کی‌روش شود که هدایت کلمبیا را بر عهده گرفت. این در حالی است که جرج لیکنز بلژیکی نیز اکنون هدایت تراکتورسازی را بر عهده دارد. این رسانه البته طبق منابع محلی، لوپتگی، رنارد و دیک ادووکات نیز مدنظر تیم ملی فوتبال ایران بودند.

مارک ویلموتس ستاره سابق تیم ملی بلژیک که مدتی در تیم ملی این کشور دستیار جرج لیکنز، سرمربی فعلی تراکتورسازی بود، از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ هدایت تیم ملی بلژیک را به عهده داشت. بسیاری ویلیموتس را سازنده نسل طلایی بلژیک می‌دانند که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم توانست به مقام سوم دست یابد. ویلموتس پس از بلژیک یک سال هدایت ساحل عاج را به عهده داشت.

طبق هماهنگی‌های انجام شده که البته هنوز در سکوت عجیب و بی معنی فدراسیون مبهم مانده، ویلموتس قرار است تا ۴۸ ساعت آینده به ایران سفر کند تا توافق‌های نهایی و امضای قرارداد برای قبول هدایت تیم ملی ایران صورت بگیرد. البته فدراسیون فوتبال هنوز این خبر را رسما تأیید نکرده، اما منابع موثقی با تأیید این خبر اعلام کردند که انتخاب این مربی ۵۰ ساله بلژیکی برای هدایت تیم ملی ایران، نهایی شده و او به زودی به ایران سفر می‌کند.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای