کد خبر: 311662
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - می 27, 2019
ترامپ همچنین از تلاش نخست‌وزیر ژاپن در استفاده از روابط خوب خود با ایران برای کمک به ایجاد یک گفت‌وگوی احتمالی بین ایران و آمریکا استقبال کرد. او در گفت‌وگو با شینزو آبه گفت: «می‌دانم که نخست وزیر و ژاپن روابط بسیار خوبی با ایران دارد بنابراین ببنیم چه اتفاقی می‌افتد.» وی در ادامه افزود:... Read more »
 1. ترامپ همچنین از تلاش نخست‌وزیر ژاپن در استفاده از روابط خوب خود با ایران برای کمک به ایجاد یک گفت‌وگوی احتمالی بین ایران و آمریکا استقبال کرد.

  او در گفت‌وگو با شینزو آبه گفت: «می‌دانم که نخست وزیر و ژاپن روابط بسیار خوبی با ایران دارد بنابراین ببنیم چه اتفاقی می‌افتد.»

  وی در ادامه افزود: «نخست وزیر پیش از این، با من در این مورد صحبت کرد و معتقدم که ایران می‌خواهد مذاکره کند و اگر آن‌ها علاقمند باشند که مذاکره کنند، ما هم دوست داریم مذاکره کنیم. باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد… هیچ فردی مخصوصا من، نمی‌خواهد که اتفاق‌های بدی رخ دهد.»

  ترامپ در نشست خبری مشترک با نخست وزیر ژاپن همچنین با تاکید بر اینکه دنبال تغییر رژیم در ایران نیست، افزود: «می‌خواهم این موضوع را شفاف کنیم. ما می‌خواهیم ایران سلاح هسته‌ای نداشته باشد.»

  رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد که با تهران می‌توانند به یک توافق دست پیدا کنند. وی تاکید کرد که نمی‌خواهد به ایران صدمه‌ای وارد کند و افزود: «ایران این شانس را دارد که با همین رهبرانی که دارد به کشوری بزرگ تبدیل شود.»

  ترامپ همچنین تصریح کرد که ایران مردمان بزرگی دارد.

  رئیس جمهوری آمریکا افزود: «به نظرم ایران قابلیت اقتصادی عظیمی دارد و به‌دنبال این هستیم که به ایران اجازه دهیم تا به عرصه بین‌الملل برگردد.»

  عراقچی: هیچ گفت‌وگوی مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا نخواهیم داشت

  از سوی دیگر عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به سخنان ترامپ درباره مذاکره با ایران روز دوشنبه ۲۷ مه (شش خرداد) در توییتر خود نوشت: «هیچ گفت‌وگوی مستقیم یا غیر مستقیمی با آمریکا نخواهیم داشت.»

  وی که هم‌اکنون در عمان است، اشاره کرد که بعد از این سفر به کویت و قطر می‌رود و اضافه کرد: «آماده مذاکره با تمامی کشورهای منطقه خلیج فارس برای برقراری روابطی متوازن و سازنده بر اساس احترام و منافع متقابل هستیم.»

  به دنبال بالا گرفتن تنش و بیم صف‌‌آرایی نظامی ایران و ایالات متحده آمریکا، عراق نیز روز سه شنبه ۲۱ مه (۳۱ اردیبهشت) گفته بود که مایل است با اعزام هیئت‌های نمایندگی به تهران و واشنگتن بین دو کشور میانجی‌گری کند.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, , , , ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای