کد خبر: 304249
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه می‌گوید پیش‌بینی می‌کرده اقدامات خرابکارانه‌ای در منطقه برای دامن زدن به تنش‌ها در حال انجام شود. وزیر امور خارجه که روز سه‌شنبه ۱۴ مه به دهلی نو، سفر کرده است، درباره حادثه بندر فجیره امارات گفت: «ما پیش‌بینی می‌کردیم افراد تندرو در آمریکا و در خاورمیانه خطراتی را در منطقه... Read more »

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه می‌گوید پیش‌بینی می‌کرده اقدامات خرابکارانه‌ای در منطقه برای دامن زدن به تنش‌ها در حال انجام شود.

وزیر امور خارجه که روز سه‌شنبه ۱۴ مه به دهلی نو، سفر کرده است، درباره حادثه بندر فجیره امارات گفت: «ما پیش‌بینی می‌کردیم افراد تندرو در آمریکا و در خاورمیانه خطراتی را در منطقه ایجاد می‌کنند و برای این منظور حتی، اقدامات خرابکارانه مشکوکی هم در منطقه صورت بگیرد تا تنش‌ها تشدید شود.

آقای ظریف که قرار است در این سفر با مقامات هندی دیدار کند، پس از ملاقات با سوشما سواراج همتای هندی خود گفت: «گفت‌وگوهای خوبی در زمینه اجرای برجام و تامین منافع تهران صورت پذیرفت. همچنین هند بر لزوم بهره‌مند شدن ایران از منافع برجام تاکید کرد.»

وزیر خارجه ایران همچنین به سفرش به مسکو اشاره کرد و اظهار داشت: «ما مواضع خود را برای دوستان نزدیک از جمله روسیه تبیین کردیم.این اتفاق در دهلی هم تکرار شد و ما در اینجا اقداماتی که در دستور کار داریم را برای دهلی تبیین کردیم.»

خبرگزاری رویترز هم به نقل از منابع آگاه در دولت هند می‌گوید مقامات این کشور تصمیم دارند بعد از انتخابات پارلمانی خود، درباره از سر گیری خرید نفت از ایران تصمیم‌گیری کنند. این منبع آگاه به رویترز گفته است: «همان‌طور که وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرده، پس از پایان انتخابات درباره خرید نفت از ایران تصمیم‌گیری خواهد شد و ما ملاحظات تجاری، امنیت انرژی و منافع اقتصادی خود را قبل از تصمیم‌گیری در نظر خواهیم گرفت.»

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, , , , , ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای