کد خبر: 379612
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اکتبر 25, 2019
به گزارش پایگاه اینترنتی دیلی میل، پژوهشگران تیم برین (Brain) گوگل با استفاده از یادگیری ماشینی دستورالعمل‌های لازم را به یک ربات دادند تا با ارزیابی ساختار مولکولی رایحه‌های مختلف، آن‌ها را با دقت دسته‌بندی کند. این ربات با استفاده از یک بانک داده متشکل از ۵ هزار مولکول که توسط عطرسازان شناسایی و برچسب... Read more »

به گزارش پایگاه اینترنتی دیلی میل، پژوهشگران تیم برین (Brain) گوگل با استفاده از یادگیری ماشینی دستورالعمل‌های لازم را به یک ربات دادند تا با ارزیابی ساختار مولکولی رایحه‌های مختلف، آن‌ها را با دقت دسته‌بندی کند.

این ربات با استفاده از یک بانک داده متشکل از ۵ هزار مولکول که توسط عطرسازان شناسایی و برچسب زده شده بودند، برای این کار تعلیم داده شد.

پژوهشگران دو سوم این بانک داده را به شبکه عصبی ربات مذکور وارد کرده و سپس از رایحه‌های ناشناخته باقی مانده برای تست سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده کردند، آزمایشی که این ربات با موفقیت پشت سر گذاشت.

این فناوری جدید می‌تواند به پیشرفت سیستم‌های عطرسازی یا سیستم‌هایی که برای تشخیص نشت گاز طراحی شده‌اند، کمک کند.

محققان برای مدت‌ها در تلاش بودند تا با استفاده از هوش مصنوعی نوعی از حس بویایی را برنامه‌نویسی کنند اما در این راه با موانع متعددی روبه‌رو بودند. از جمله این موانع می‌توان به شخصی بودن توصیف هر فرد از رایحه‌ها اشاره کرد.

جزئیات این پروژه در مجله Arxiv منتشر شده است.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, , ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای