کد خبر: 400736
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - دسامبر 24, 2019
در پی اعلام پذیرش استعفای دنیس مولنبرگ، مدیرعامل بوئینگ توسط هیات مدیره این شرکت، بهای هر سهم غول هواپیماسازی جهان ۲.۹ درصد افزایش یافت. هیات مدیره شرکت بوئینگ در نشست روز دوشنبه خود ضمن پذیرش استعفای آقای مولنبرگ، دیوید کالهون، رئیس فعلی هیئت مدیره این شرکت را از ۱۳ ژانویه آینده به سمت مدیرعاملی منصوب... Read more »

در پی اعلام پذیرش استعفای دنیس مولنبرگ، مدیرعامل بوئینگ توسط هیات مدیره این شرکت، بهای هر سهم غول هواپیماسازی جهان ۲.۹ درصد افزایش یافت.

هیات مدیره شرکت بوئینگ در نشست روز دوشنبه خود ضمن پذیرش استعفای آقای مولنبرگ، دیوید کالهون، رئیس فعلی هیئت مدیره این شرکت را از ۱۳ ژانویه آینده به سمت مدیرعاملی منصوب کرد.

دوره مدیرعاملی آقای مولنبرگ که با وقوع دو رخداد سقوط هواپیمای مدل «مکس ۷۳۷» متعلق به اندونزی و اتیوپی همزمان بود، منجر به نزول ۲۵ درصدی قیمت سهام این شرکت شد.

قیمت هر سهم شرکت بوئینگ در پایان معاملات روز جمعه گذشته بورس نیویورک به ۳۲۸ دلار رسیده بود. این رقم پس از انتشار خبر استعفای مدیرعامل این شرکت ابتدا تا نزدیکی ۳۳۹ دلار صعود کرد ولی پس از رفع شوک اولیه این خبر، بهای هر سهم بوئینگ در دامنه ۳۳۴ تا ۳۳۸ دلار نوسان داشت. داد وستدهای روز سه‌شنبه بورس نیویورک نیز بر پایه قیمت ۳۳۷ دلار و ۵۴ سنتی هر سهم شرکت بوئینگ آغاز شد.

قیمت هر سهم شرکت بوئینگ در ابتدای ماه فوریه گذشته به رکورد تاریخی خود یعنی ۴۴۰ دلار رسیده بود. با این حال در پی رخداد مشکلات مربوط به هواپیمای تولیدی این شرکت با نام «مکس ۷۳۷»، این رقم تا جمعه گذشته بیش از ۲۵ درصد کاهش یافت و انتشار خبر تغییر مدیرعامل این شرکت تاکنون تنها ۲.۹ درصد این افت را جبران کرده است.

هواپیماهای مدل مکس ۷۳۷ از ماه مارس گذشته به دلیل مسائل ایمنی در سراسر جهان زمین‌گیر و تولید آن که پرفروش‌ترین مدل بوئینگ لقب گرفته بود از هفته پیش متوقف شد.

با این وجود بوئینگ امیدوار است که رفع نقص حس‌گرهای این مدل که تاکنون به کشته شدن ۳۴۶ نفر منجر شده امکان تکمیل۴۰۰ فروند هواپیمای موجود در خط تولید را فراهم کند.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, , , ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای