کد خبر: 412497
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - ژانویه 8, 2020
کمتر از ۲۴ ساعت پس از حمله موشکی ایران به محل استقرار نیروهای آمریکایی در پایگاه عین اسد عراق، رئیس جمهوری آمریکا در یک نشست خبری در واشنگتن سخنرانی کرد. همان گونه که انتظار می‌رفت دونالد ترامپ در سخنرانی خود که روز چهارشنبه از شبکه‌های تلویزیونی به طور مستقیم پخش شد، به حمله انتقام‌جویانه ایران... Read more »

کمتر از ۲۴ ساعت پس از حمله موشکی ایران به محل استقرار نیروهای آمریکایی در پایگاه عین اسد عراق، رئیس جمهوری آمریکا در یک نشست خبری در واشنگتن سخنرانی کرد.

همان گونه که انتظار می‌رفت دونالد ترامپ در سخنرانی خود که روز چهارشنبه از شبکه‌های تلویزیونی به طور مستقیم پخش شد، به حمله انتقام‌جویانه ایران واکنش نشان داد.

رئیس جمهوری آمریکا نخستین جمله سخنرانی خود را به برنامه هسته‌ای ایران اختصاص داده و گفت: «تا وقتی من رئیس جمهوری آمریکا هستم ایران هرگز اجازه نخواهد داشت سلاح هسته‌ای داشته باشد.»

دونالد ترامپ در ادامه تأکید کرد که در جریان حمله ایران به محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق «هیچ نیروی آمریکایی یا عراقی کشته یا زخمی نشده» و تنها «خسارات مختصری» به بار آمده است. به گفته او دلیل این موضوع «اقدامات پیشگیرانه‌»ای بوده که پیش از آن به عمل آمده است. وی با این حال گفت که به نظر می‌رسد که ایران دارد اقداماتش را کاهش می‌دهد.

ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر این که ایران باید از «جاه‌طلبی هسته‌ای» خود دست بردارد، از سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه، بریتانیا و نیز روسیه و چین خواست تا مانند ایالات متحده از برجام خارج شوند. او تهدید کرد که «تحریم‌های سخت‌تری» علیه ایران وضع خواهد شد.

رئیس جمهوری ایالات متحده با ذکر این که کشورش به نفت خاورمیانه «نیازی ندارد»، از ناتو خواست در این منطقه حضور بیشتری داشته باشد. او همیچنین در مورد توان نظامی کشورش گفت که آمریکا «نیرومندترین» ارتش جهان را دارد اما با این حال اضافه کرد که داشتن چنین نیرویی به این معنی نیست که استفاده از آن ضرورت داشته باشد.

دونالد ترامپ در پایان با اشاره به این که داعش «دشمن طبیعی» ایران و آمریکا بوده افزود که ایران در این زمینه می‌تواند روی «اولویت‌های مشترک» با آمریکا «همکاری» کند و خطاب به رهبران ایران گفت که آمریکا برای کسانی که بخواهند آماده «صلح» است.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, , , ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای