کد خبر: 439603
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - فوریه 13, 2020
پس از سه روز بارش برف سنگین در استان گیلان جسد یک مادر جوان و فرزندش در رشته‌رود از توابع رودبار در زیر بهمن پیدا شد. این در حالی است که یک زن مسن دیگر که همراه این دو نفر بوده، زنده از زیر برف نجات داده شد. خبرگزاری ایرنا از قول مهدی ولی‌پور، مدیر... Read more »

پس از سه روز بارش برف سنگین در استان گیلان جسد یک مادر جوان و فرزندش در رشته‌رود از توابع رودبار در زیر بهمن پیدا شد.

این در حالی است که یک زن مسن دیگر که همراه این دو نفر بوده، زنده از زیر برف نجات داده شد. خبرگزاری ایرنا از قول مهدی ولی‌پور، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان نوشت که پیش از این نیز جسد یک مرد دیگر در رشته‌رود در زید برف پیدا شده بود. ولی‌پور گفته است که جستجوی امدادگران در منطقه رشته رود رودبار ادامه دارد.

به این ترتیب و با احتساب ۷ نفری که مرگ آنان بر اثر ریزش بهمن و فرو ریختن ساختمان زیر سنگینی برف در رسانه‌های ایران تأیید شده بود، شمار قربانیان این حادثه در سه روز اخیر در استان گیلان به دست کم ۱۰ نفر رسیده است.

ایرنا همچنین به نقل از پیمان اسدی، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان گیلان گزارش داد که تا کنون دست کم ۱۴۵ نفر بر اثر سرخوردگی، سقوط و تروما در جریان برف و یخبندان اخیر دچار مصدومیت مصدوم شده‌اند.

خسارات مادی

بارش برف که از شامگاه یکشنبه در مناطق مختلف گیلان آغاز شد و تا عصر سه شنبه در مناطق مختلف این استان ادامه یافت، موجب قطعی آب و برق جمعیت زیادی در شهرستان‌های مختلف و مسدود شدن بخش زیادی از جاده‌های روستایی و نیز آزادراه رشت – قزوین و برخی دیگر از محورهای اصلی جاده‌ای شد.

محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور در نشست ستاد بحران استان گیلان گفت که ۷۴ هزار مشترک در این استان هنوز برق ندارند و ۲ هزار خانوار شهری و ۴۴ هزار خانوار روستایی نیز هنوز بی‌آب هستند.

رضا اردکانیان، وزیر نیرو نیز پیش از این گفته بود که آب آشامیدنی ۱۵ درصد از مشترکان شهری و ۳۰ درصد از مشترکان روستایی در استان گیلان نیز همچنان قطع است. اردکانیان روز پنج‌شنبه با اعلام این که برف این هفته در گیلان از برف سال ۸۳ هم شدیدتر بوده و خسارات بیشتری به بار آورده، به خبرنگاران گفت که برق ۲۵۰ هزار مشترک گیلانی نیز بر اثر بارش برف شدید قطع شده است.

به گفته وزیر نیرو مساحت مناطق زیر پوشش برف در گیلان به ۱۴ هزار کیلومتر مربع می‌رسد. اردکانیان در مورد علت ک