کد خبر: 460269
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - مارس 11, 2020
شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان در حالی از ۱۱۹ هزار نفر فراتر رفت که به‌نظر می‌رسد چین توانسته است شیوع این ویروس را کنترل کند اما همزمان شمار بیماران کووید-۱۹ در ایالات متحده از یک‌هزار نفر فراتر رفت و نخستین مورد ابتلا به این ویروس در ترکیه نیز گزارش شد. بیش از... Read more »

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان در حالی از ۱۱۹ هزار نفر فراتر رفت که به‌نظر می‌رسد چین توانسته است شیوع این ویروس را کنترل کند اما همزمان شمار بیماران کووید-۱۹ در ایالات متحده از یک‌هزار نفر فراتر رفت و نخستین مورد ابتلا به این ویروس در ترکیه نیز گزارش شد.

بیش از ۴۲۰۰ نفر در جهان تاکنون بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ ناشی از این سویه‌ی کروناویروس جان خود را از دست داده و بیش از ۱۱۵ هزار و ۸۰۰ نفر نیز در این مدت به این بیماری مبتلا شده‌اند.

همچنین طبق اعلام کمیسیون ملی سلامت در چین بیش از ۶۱ هزار و ۴۰۰ نفر از افراد مبتلا به این بیماری در کشور بهبود پیدا کرده و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

بنابر گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، ۱۱ کشوری که بیشترین تلفات و تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ را داشته‌اند به ترتیب زیر است:

– چین: ۸۰ هزار و ۷۷۸ مبتلا و ۳۱۵۸ مورد فوتی
– ایتالیا: ۱۰ هزار و ۱۴۹ مبتلا و ۶۳۱ مورد فوتی
– ایران: ۸۰۴۲ مبتلا و ۲۹۱ مورد فوتی
– کره جنوبی: ۷۷۵۵ مبتلا و ۶۰ مورد فوتی
– آلمان: ۱۲۹۶ مبتلا و دو مورد فوتی
– ژاپن: ۱۲۶۴ مبتلا و ۱۹ مورد فوتی (۶۹۶ مبتلا از سرنشینان کشتی تفریحی “دایموند پرینسس” بوده‌اند)
– اسپانیا: ۱۲۰۴ مبتلا و ۲۸ مورد فوتی
– فرانسه: ۱۱۱۶ مبتلا و ۳۰ مورد فوتی
– ایالات متحده آمریکا: ۱۰۰۰ مبتلا و ۳۱ مورد فوتی
– انگلیس: ۳۸۲ مبتلا و شش مورد فوتی
– هلند: ۳۸۲ مبتلا و چهار مورد فوتی

هند صدور ویزا برای اتباع برخی کشورها را تعلیق کرد

مقامات هند در دستورالعمل جدیدی اعلام کردند مسافرانی که از چین، هنگ‌کنگ، کره‌جنوبی، ژاپن، ایتالیا، تایلند، سنگاپور، ایران، مالزی، فرانسه، اسپانیا و آلمان به کشور برمی‌گردند لازم است به مدت ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند.

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در هند تا صبح روز چهارشنبه ۱۱ مارس، ۳۸۴ مورد گزارش شده است.

هند همچنین به‌منظور جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور صدور ویزا برای اتباع برخی از کشورها را تعلیق کرده است. در حال حاضر صدور ویزا برای اتباع آلمان، فرانسه و اسپانیا به حالت تعلیق درآمده است. هند پیش از این محدودیت صدور ویزا برای اتباع ایتالیا، ایران و کره‌جنوبی را وضع کرده بود.

نخستین مورد ابتلا به کرونا در ترکیه اعلام شد

وزیر بهداشت ترکیه شب گذشته در یک نشست خبری اعلام کرد که نتیجه آزمایش یک فرد مشکوک به کرونا، مثبت بوده است و نخستین مورد تایید شده ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور ثبت شد.

فخرالدین کوجا درباره چگونگی ابتلای این بیمار به ویروس کرونا گفت که وی از اروپا آمده بود و با تب بالا و مشکلات تنفسی به بیمارستان مراجعه کرد که در نهایت مشخص شد که آلوده به ویروس کرونا است. وی تاکید کرد که تمام نزدیکان فرد مبتلا تحت کنترل و مراقبت هستند.

معاون وزیر بهداشت بریتانیا به کرونا مبتلا شد

نادین دوریس، معاون وزیر بهداشت بریتانیا و نماینده پارلمان این کشور اعلام کرد که مبتلا به ویروس کروناست و خود را قرنطینه کرده است.

هنوز مشخص نیست خانم دوریس از چه طریقی به این ویروس آلوده شده اما پس از مثبت اعلام شدن تست کرونای وی، تلاش‌ها بر روی ردیابی و آزمایش از صدها نفری متمرکز شده است که معاون وزیر بهداشت در هفته گذشته چه در پارلمان و چه در بخش بهداشت با آن‌ها در تماس بوده است.

خانم دوریس هفته گذشته در مراسم روز جهانی زن که بوریس جانسون، نخست وزیر نیز حضور داشت، شرکت کرده بود. وی در بیانیه‌ای با تایید مثبت بودن تست کرونایش گفت که به محض اطلاع از نتیجه آزمایش تمام اقدامات احتیاطی را انجام داده و خود را در خانه قرنطینه کرده است.

معاون وزیر بهداشت بریتانیا در توئیتی از احتمال مبتلا شدن مادر ۸۴ ساله‌اش به این ویروس نیز به‌خاطر در تماس بودن با خودش ابراز نگرانی کرده و گفته است که مادرش فردا آزمایش می‌دهد.

شمار افراد مبتلا به کرونا در آمریکا از هزار نفر فراتر رفت

مقام‌های ایالات متحده آمریکا اعلام کردند که شمار افراد مبتلا به کرونا در این کشور از هزار نفر فراتر رفته و تعداد بیماران شناسایی شده از روز یکشنبه دو برابر شده است.

ایالت واشنگتن با ۲۷۳ مورد ابتلا و ۲۴ مورد فوتی در صدر ایالت‌های آلوده آمریکا به این ویروس قرار دارد. کالیفرنیا و نیویورک ایالت‌های دیگری هستند که شمار افراد مبتلا در آن‌ها بیش از ۱۰۰ نفر گزارش شده است.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای