کد خبر: 454908
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - 2020-03-04
  مقایسه تولید ناخالص ملی امریکا با سایر کشورهای جهان تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار رسید که تقریبا با تولید ناخالص داخلی ۵۱ کشور جهان برابری کرد. مطابق اعلام دفتر تحلیل اقتصادی دولت آمریکا، ایالت کالیفرنیا با تولید ناخالص داخلی نزدیک به ۳ هزار... مطالعه بیشتر »

 

مقایسه تولید ناخالص ملی امریکا با سایر کشورهای جهان

تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار رسید که تقریبا با تولید ناخالص داخلی ۵۱ کشور جهان برابری کرد.

مطابق اعلام دفتر تحلیل اقتصادی دولت آمریکا، ایالت کالیفرنیا با تولید ناخالص داخلی نزدیک به ۳ هزار و ۱۴۰ میلیارد دلار بالاترین سهم را در مجموع درآمد ملی این کشور داشته و این رقم در سال ۲۰۱۹ با تولید ناخالص داخلی کشور هند به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان برابر بوده است. تولید این کشور در سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۲۰۰ میلیارد دلار بیش از بریتانیا و فرانسه بود.

صندوق بین‌المللی پول، تولید ناخالص داخلی ایران را نیز در سال ۲۰۱۹ میلادی نزدیک به ۴۵۸.۵ میلیارد دلار برآورد کرده که این رقم با تولید ایالت مریلند یکسان است. ایالت مریلند در میان ایالت‌های آمریکا از نظر تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۹ در رده پانزدهم قرار داشت.

این مقایسه همچنین نشان می‌دهد که تولید ناخالص داخلی ایالت تگزاس با نهمین اقتصاد بزرگ جهان یعنی برزیل برابری می‌کند و تولید سالانه ایالت نیویورک به تنهایی با کانادا برابر است.

ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۹ با وجود دارا بودن ۴.۳ درصد جمعیت جهان نزدیک به ۲۵ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را به خود اختصاص داده و چهار ایالت کالیفرنیا، تگزاس، نیویورک و فلوریدا هر یک به تنهایی بیش از ۱ تریلیون دلار تولید داشته‌اند.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای